Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 listopada, 2014 Tytuł artykułu

Święto Niepodległości w Publicznym Przedszkolu nr 1

Treść artykułu

 

 

 

 

 
W dniu 06.11.2014 w Przedszkolu  Publicznym Nr 1 w Brzegu, odbyła się uroczystość z okazji „Narodowego Święta Niepodległości ”. Sala przystrojona w biało-czerwone barwy, dzieci ubrane w odświętne stroje, oraz biało- czerwone kotyliony wniosły piękny narodowo- patriotyczny klimat. W uroczystości wzięli udział   żołnierze Wojska Polskiego z I Brzeskiego Pułku Saperów kapitan Przemysław Musiał, sierżant Marcin Kadłubowski oraz rodzice.
 
Po odśpiewaniu hymnu narodowego dyrektor przedszkola Marzena Augustyn przekazała apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który zachęcał dzieci nauczycieli i rodziców do aktywnego celebrowania tego wyjątkowego dnia.
 
W dalszej części uroczystości dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o treściach patriotycznych przygotowany przez  swoje Panie. W atmosferę powagi wprowadził recytowany przez dzieci wiersz Wł. Bełzy     „Kto TY jesteś ? Polak mały ” oraz przepięknie zaśpiewane pieśni patriotyczne, między innymi „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” w wykonaniu laureatek  XIX Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”, gdzie przedszkolaki otrzymały specjalne wyróżnienie.  Na naszej uroczystości nie zabrakło również tańca ludowego „Krakowiaka” oraz „Poloneza” zaprezentowanego przez najstarsze grupy przedszkolaków. Słowem i piosenką dzieci z „jedynki” oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Na zakończenie zachęciliśmy wszystkich do śledzenia lokalnych i ogólnopolskich uroczystości odbywających się z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz do uczestnictwa wspólnie z rodzicami  w obchodach  w naszym mieście tego tak ważnego dla Polaków święta.
 
Tekst: Małgorzata Kulińska
Foto: Izabela Szarek
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: