Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 listopada, 2014 Tytuł artykułu

Finał prac remontowych dachu na głównym budynku urzędu przy ul. Robotniczej 12

Treść artykułu

 
Ponad stuletni budynek nie będzie już zalewany deszczówką. Wymieniono dachówki, wysłużone elementy więźby dachowej oraz wykonano remont z ociepleniem stopu.
 
Trwające pięć miesięcy (od czerwca) roboty właśnie dobiegły końca. Teraz zaplanowano końcowe odbiór robót, który odbędzie się 13 listopada.
 
– Gmach główny urzędu liczy sobie 100 lat i tyle samo wytrzymał dach i jego konstrukcja, bez większych konserwacji. Przeprowadzenie prac było niezbędne, dlatego cieszę się, że udało się przeprowadzić je praktycznie bez żadnych utrudnień w pracy urzędu dla mieszkańców miasta – ocenia Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. – Ważne jest to, że w ramach prac wykonaliśmy również remont i ocieplenie stropu nad pierwszym piętrem budynku oraz remont kominów i wymianę stolarki okiennej.
 
Budynek urzędu jest współwłasnością Gminy Brzeg i Powiatu Brzeskiego, które współfinansowało prace remontu dachu. Poza siedzibą Burmistrza Brzegu i jego służb mieści się tu wydział komunikacji starostwa. Roboty kosztowały blisko milion złotych.

Nie zapomnij udostępnić: