Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 listopada, 2014 Tytuł artykułu

Nasi artyści wyróżnieni. Burmistrz Brzegu wręczył nagrody dla twórców i animatorów kultury

Treść artykułu

 

 

 

Każda z wyróżnionych osób zasługuje na osobne podziękowania i nagrody. Razem natomiast stanowią grupę, dzięki której Brzeg jest silnym ośrodkiem twórczym różnych gatunków sztuki.
 
Gala trzeciej edycji nagród dla twórców i animatorów kultury odbyła się w miniony czwartek (6 listopada) Brzeskim Centrum Kultury.  Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, nasze miasto i Burmistrz Brzegu nagradzają wybitne osobowości artystyczne oraz wszystkich, którzy przyczyniają się w znaczący sposób do rozwoju kulturalnego. Wyróżniający się twórcy odebrali laury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury.
 
– Dzięki Państwa ciężkiej pracy, która niejednokrotnie stanowi też pasję Waszego życia, nasze miasto nie tylko rozwija się pod względem artystycznym, ale również jest ośrodkiem, z którego doświadczenia korzystają inne placówki ze swoimi artystami. Dziękuję wszystkim Państwu oraz ludziom zaangażowanym w różne formy kultury i sztuki w naszym mieście za rozwijanie Brzegu. To Państwo jesteście naszą wizytówką wśród lokalnych społeczności, ale również i scenach krajowych oraz międzynarodowych – gratulował Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu.
 
Burmistrz podkreślał, że decydujący głos to o tym, kto faktycznie otrzyma nagrodę ma specjalna Komisja Nagród, składająca się również z osób z różnych środowisk kultury. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: dla twórcy i wykonawcy indywidualnego, dla zespołów-twórców lub wykonawców oraz instruktorów i animatorów kultury.
 
W tym roku nagrodę dla twórcy i wykonawcy indywidualnego otrzymał Romuald Nowak. Postaci pana Romualda nikomu przedstawiać nie trzeba. Znany historyk i dyrektor Panoramy Racławickiej wydał ostatnio publikację historyczno-biograficzną pt. „Mój Brzeg”.
 
W kat. zespołów-twórców lub wykonawców nagroda przypadła grupie muzycznej „Luly”. To nowy szyld zespołu „Volare”, który promuje muzycznie nasze miasto.
 
W kat. Instruktorów i animatorów kultury Burmistrz Brzegu wyróżnił trzy osobowości. Również w wypadku tych nazwisk nikomu nie trzeba ich przedstawiać. Są obecni w życiu społecznym i kulturalnym, jako animatorzy również miejskich przedsięwzięć. Mowa o Wojciechu Toporowskim (anglista, dyrektor FPA W Brzegu), wolontariuszce Annie Głogowskiej oraz o Oskarze Łukaszu Michalaku-na zdjęciu-(instruktorze tanecznym, tancerzu i współtwórcy widowisk tanecznych).   
 

  Listami gratulacyjnymi Burmistrza Brzegu zostali wyróżnieni: Alicja Zbyryt (prezes brzeskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich), Marek Kołkowski (prezes Fundacji „Rozwój”),  Magdalena Kłoda (kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzegu) oraz Angelika i Andrzej Rolscy (tancerze, instruktorzy tańca i właściciele szkoły „Coco Dance Center”, organizatora ogólnopolskich festiwali tanecznych w Brzegu).

 

 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: