Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 czerwca, 2016 Tytuł artykułu

Relacja z festynu PCK „Zbieramy krew dla Polski”

Treść artykułu

Dnia 04.06.2016r. na parkingu pod ,,Intermarche” w Brzegu odbył się festyn zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Brzegu oraz Grupę Muszkieterów. Patronat Honorowy nad IX edycją ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa pn. ,,Zbieramy Krew dla Polski” objął w 2016r. na terenie Brzegu Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Na miejsce festynu przybył ambulans do pobierania krwi z RCKiK w Opolu. Młodzi wolontariusze i działacze PCK rozdawali ulotki oraz zachęcali do oddawania krwi. Pozyskano prawie 5 litrów krwi, którą oddało 11 dawców. Wśród krwiodawców, którzy oddali podczas festynu krew rozlosowano apteczki samochodowe i upominki przekazane przez Burmistrza Brzegu.

Tradycyjnie nasza akcja była nie tylko promocją honorowego krwiodawstwa, ale towarzyszyły jej dodatkowe atrakcje tj. konkurs plastyczny, degustacje, stanowisko do malowania twarzy itp. Częstowano cukierkami, rozdawano niespodzianki – zabawki, obrazy i książki. Można było zapoznać się z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu.

Festyn był bardzo udany dzięki pięknej pogodzie i zaangażowaniu członków Zarządu Oddziału Rejonowego i Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK w Brzegu oraz wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 2,  Publicznego Gimnazjum nr 3 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w akcji ,,Zbieramy Krew dla Polski”. Wierzymy, że dzięki wzajemnej współpracy i zaangażowaniu zaszczepimy w młodych ludziach szlachetną ideę honorowego krwiodawstwa, dzięki czemu zwiększymy grupę regularnych dawców krwi w naszym mieście.

 

Zdjęcia z festynu na fanpage’u PCK Brzeg

Nie zapomnij udostępnić: