Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 października, 2014 Tytuł artykułu

Trwa bardzo dobra passa Natalii Bajor. Triumf naszej tenisistki stołowej

Treść artykułu

 
Trwa bardzo dobra passa Natalii Bajor (po 3.miejscu w europejskim TOP-10, wygraniu I GPP juniorek), która tym razem zajęła 3. miejsce  w I Grand Prix Polski seniorek w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w dniach    17-19 października w Radomiu, z udziałem 216 seniorek i seniorów. W turnieju głównym kobiet  wystąpiło 16 rozstawionych tenisistek stołowych, na podstawie rankingu z ubiegłego sezonu (brzeżanka z nr 11), 32 zawodniczki z eliminacji wojewódzkich (po 2 z każdego województwa) oraz 16 pingpongistek z eliminacji krajowych, rozegranych w pierwszym dniu I GPP – w sumie 64 zawodniczki. Podobnie w kategorii seniorów. Natalia rozpoczęła gry dopiero w sobotę, w 2.dniu turnieju od 1/16 finału. W tej rundzie pokonała 4-2 (8,7,-9,-7,9,9) Paulinę Knyszewską z KS Bronowianki Kraków, byłą koleżankę klubową z KU AZS UE Wrocław.  W 1/18 finału nasz zawodniczka zmierzyła się z rutynowaną Martą Smętek (5. w rankingu), również z KS Bronowianki i po zaciętej walce pokonała rywalkę 4-3 (8,5,-8-9,8,-8,1), awansując do ćwierćfinału. W niedzielę o wejście do półfinału spotkały się koleżanki klubowe. I tym razem Natalia nie dała szans bardzo doświadczonej zawodniczce Darii Łuczkowskiej, pokonując ją 4-2 (9,4,5,-10,-7,8). Na drodze do finału naszej zawodniczce stanęła najlepsza aktualnie w Polsce pingpongistka (30 na listach europejskich ETTU) – Katarzyna Grzybowska z SKTS Sochaczew. Natalia (100 miejsce w rankingu europejskim) jednak nie dała tanio sprzedać skóry, choć przegrała 0-4, ale poszczególne sety świadczyły o wyrównanej grze: 12-10, 11-9,11-6 i 16-14 dla Sochaczewianki. Do tej pory K. Grzybowska nie przegrała seta, dopiero w finale straciła 2 sety, pokonując 4-2 (10,10,-1,-9,9,7) Antoninę Szymańską z GLKS Nadarzyn. W tym turnieju doszło do olbrzymiej sensacji, gdzie Magdalena Szczerkowska z KS Polkowice gładko się rozprawiła 4-0 z jedną z faworytek I GPP – Natalią Partyką KTS Tarnobrzeg (wielokrotną reprezentantką Polski na IO, MŚ i ME, trzykrotną złotą medalistką na Igrzyskach Paraolimpijskich – obecnie 24 w rankingu europejskim).W sumie N. Partyka uplasowała się na 16.miejscu. W tym miejscu należy podkreślić właśnie udany comeback – po prawie 2-letniej przerwie, spowodowanej kontuzją kolana do wielkiej formy 22-leniej M. Szczerkowskiej (wielokrotnej w przeszłości medalistki ME kadetek i juniorek, a także multimedalistki MP w tych kategoriach). W IGPP brał udział też inny brzeżanin Michał Galas (trenujący w UKS Dwunastka Wrocław, który dobrze spisał  się w 1.dniu gier eliminacyjnych, gdzie wygrał  3 gry w grupie i później jeszcze jedną wygrał w fazie pucharowej, ale po przegranej w decydującej grze o awans do zasadniczego turnieju grupowego uległ 0-3 (-8,8,-1) Markowi Badowskiemu z ASTS Olimpia – Unia Grudziądz, odpadając ostatecznie z  z turnieju.
 
 
  W kategorii seniorów wygrał Robert Floras (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), który pokonał w finale 4-2(-9,6,8,-6,6,9) Jakuba Kosowskiego z TTS Polonia Bytom.
 
Na zdj. całe podium I GPP seniorek: Na najwyższym stopniu podium Katarzyna Grzybowska, na 2.miejscu Antonina Szymańska i na 3. miejscach ex aequo: Natalia Bajor i Magdalena Szczerkowska.

 
 
Tytus Strzelbicki.

Nie zapomnij udostępnić: