Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 października, 2014 Tytuł artykułu

Państwo Stanisława i Józef Zaremba obchodzą 72 rocznicę ślubu!

Treść artykułu

 
Specjalny list gratulacyjny i życzenia przekazał Jubilatom w ostatnią sobotę (18 października) Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. Brzeżanie są jedną niewielu z par w regionie i Polsce o tak znakomitym stażu małżeńskim.
 
– Życzę Państwu następnych lat w zdrowiu i w rodzinnej atmosferze   – powiedział Wojciech Huczyński Burmistrz Brzegu, przekazując Jubilatom kwiaty i okolicznościowy list gratulacyjny.
 
  Państwo Stanisława i Józef Zarembowie pochodzą, jak wielu powojennych mieszkańców Brzegu, z dawnych polskich Kresów Wschodnich. Pobrali się jeszcze w II Rzeczypospolitej. Ich ślub miał miejsce niedzielę, 19 października 1942 roku, w kościele w Bołszowcach. Pan Józef mieszkał w Stanisławowie, a Pana Młoda w sąsiedniej Słobódce Bołszowieckiej. Kresy opuścili w czerwcu 1945 roku i jednym z pierwszych transportów kolejowych z innymi przesiedleńcami trafili do Mąkoszyc. Kilka lat później zamieszkali w Brzegu. Państwo Zarembowie wychowali sześcioro dzieci (4 córki, 2 synów), dochowali się 11 wnuków i 10 prawnuków. Jubilaci mieszkają na jednym z dużych brzeskich osiedli.

Nie zapomnij udostępnić: