Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 października, 2014 Tytuł artykułu

Kolorowy Tydzień w Publicznym Przedszkolu nr 11

Treść artykułu

 

 

 
„Kolorowy Tydzień” to forma aktywności edukacyjnej, w której uczestniczyły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola publicznego nr 11 w Brzegu.
 
Nad prawidłowym przebiegiem projektu czuwały nauczycielki gr. IV i III –  Renata Wantuch , Małgorzata Moranowicz, Joanna Gnatowicz i dyrektor Alina Makowska.
 
W każdy dzień tygodnia, zarówno dzieci jak i pracowników przedszkola, obowiązywał określony kolor ubioru – wystarczył element stroju w danym kolorze.
 
W trakcie całego tygodnia przeprowadzono szereg działań mających na celu zwrócenie uwagi dzieci na wartości odżywcze produktów codziennej diety oraz roli warzyw i owoców jako głównego źródła witamin. Przeprowadzone zajęcia  dotyczyły zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego odżywiania się.
 
W poniedziałek, dzień żółty, gościem przedszkola był stomatolog Sławomir Ambroziak. Pan doktor bardzo ciekawie opowiadał o zasadach właściwego dbania o zęby z uwzględnieniem prawidłowej diety.
 
We wtorek, dzień pomarańczowy, dzieci przyglądały się jak  zaproszona mama Magdalena Duda sporządzała sok ze świeżych marchewek. Degustacja soku była pretekstem do rozmów na temat zdrowego odżywiania się.
 
W środę, dzień czerwony, pani dietetyk Natalia Jurek interesująco objaśniała ile witamin ukrytych jest w owocach i warzywach i dlaczego trzeba je jeść codziennie.
 
Natomiast w czwartek, dzień zielony, dał dzieciom wiele okazji do różnorodnych zabaw i wspaniałej twórczej ekspresji m.in. podczas udziału w różnych  konkursach.
 
Zakończeniem „kolorowego tygodnia” był bal przebierańców pod hasłem „Gdy przedszkolak zdrowo je to wesoło bawi się”. Dzieci bawiły się przy akompaniamencie pana Rafała Wielgusa, który z synkiem Michałem porywał przedszkolaków do tańca. Bal „usmaczniła”nam wizyta kucharki hotelu ARTE – Agnieszki Wikieł, która przygotowała dzieciom zdrowy deser..
 
Mamy nadzieję, że wszystkie prowadzone działania zachęciły dzieci i nie tylko, do zdrowego odżywiania się i zmiany złych nawyków żywieniowych oraz dały możliwość uczenia się otwartości na ludzi i świat.
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: