Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 września, 2014 Tytuł artykułu

Nowe zasady ubiegania się o mieszkanie komunalne

Treść artykułu

 

 

 
Teraz o lokal z gminy mogą starać się osoby, które w dotychczasowym miejscu zamieszkania mają mniej niż 8 metrów kwadratowych powierzchni na osobę. Takie same kryteria „metrażowe” obowiązują osoby starające się o mieszkanie socjalne. Zmiany w uchwale przyjęła Rada Miejska Brzegu.
 
Mieszkania komunalne przyznawane są osobom o niskich dochodach. Jak mówi Marek Sidor, dyrektor Zarządu Nieruchomości Miejskich, dotychczas kryterium metrażowe wynosiło 6 metrów kwadratowych.
 
– Zdarzały się przypadki, w których osoby spełniały kryterium dochodowe , ale powierzchnia w ich aktualnym miejscu zamieszkania na jedną osobę minimalnie przekraczała zapisane w uchwale 6 metrów.  W takim wypadku nie mogliśmy przyjąć na listę oczekujących na mieszkanie komunalne czy socjalne. Stąd konieczność zmiany tych przepisów – wyjaśnia dyrektor.
 
Obecnie na liście osób ubiegających się o mieszkanie komunalne z gminy jest ok. 70 nazwisk. O lokal socjalny stara się blisko 30 osób. Dodatkowym warunkiem ubiegania się o lokal socjalny czy komunalny jest konieczność stałego zamieszkiwania w dotychczasowym miejscu i dochód na poziomie 125% minimalnej emerytury na osobę lokal komunalny, 75 % minimalnej emerytury lokal socjalny, przez minimum sześć miesięcy poprzedzające złożenie wniosku, a dotychczas było 12 miesięcy.

 

Nie zapomnij udostępnić: