Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 września, 2014 Tytuł artykułu

Chór im. św. Maksymiliana wydaje płytę

Treść artykułu

 

                                       
 

 

 

 
W lipcu 2014 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru  im. Św. Maksymiliana w Brzegu przystąpiło do realizacji zadania publicznego, które jest współfinansowane przez Gminę Brzeg,    a mianowicie nagrania i wydania płyty pt. „Dona nobis pacem”.  Nadany płycie   tytuł, w tłumaczeniu   „ Obdarz nas pokojem” , jak i dobór repertuaru jest odpowiedzią na problemy współczesnego świata, a zarazem „wołaniem” o pokój i miłość również     w lokalnej społeczności brzeskiej. Celem zadania jest popularyzacja kultury i sztuki, upowszechnienie i udostępnienie muzyki chóralnej, zachęcenie do śpiewu wspólnotowego.
 
Chór im. Św. Maksymiliana występował na wielu przeglądach, konkursach, koncertach w Polsce i w Europie. Msze Święte z jego   udziałem były transmitowane na żywo przez stacje telewizyjne. Jest to zespół wielokrotnie nagradzany, który wydał już 3 płyty w tym 2 z kolędami  oraz „Jubilate deo” z okazji 25-lecia działalności. Od lat towarzyszy naszemu miastu w licznych wydarzeniach kulturalnych, uroczystościach kościelnych i  państwowych.
 
W październiku  zostanie nagrana płyta, a już od 6 listopada rozpoczniemy  jej rozpowszechnianie i promocję, poprzez liczne koncerty, udostępnienie nabycia płyty, wysyłkę płyt do zaprzyjaźnionych chórów w kraju i za granicą.
 
Szczegółowy harmonogram koncertów zostanie Państwu przedstawiony w późniejszym terminie.   Zapowiada się niezwykłe wydarzenie muzyczne…
 
DONA  NOBIS  PACEM,  wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

bg.

 

Nie zapomnij udostępnić: