Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 października, 2014 Tytuł artykułu

Kolejne inwestycje drogowe na brzeskich ulicach. Finał prac na Słowiańskiej i początek budowy na osiedlu Tivoli

Treść artykułu

 

 

 
Zakończono przebudowę ulicy Słowiańskiej. Natomiast już ruszyła budowa ulic na nowym osiedlu Tivoli. W ciągu dwóch lat zostaną zbudowane nawierzchnie jezdni, chodniki, oświetlenia, a nawet rondo.
 
Jak wyjaśnia Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, plany przewidują budowę od postaw ulic Wiśniowej oraz Czereśniowej. Osobne roboty drogowe zostaną przeprowadzone na dwóch istniejących już drogach: Lompy i Słonecznej. Tam prace polegać będą na przedłużeniu istniejących już ulic w głąb nowego osiedla. Finał robót na wspominanych drogach przewidywany jest na marzec 2016 roku. Koszt budowy nowych dróg wraz z rondem to kwota ponad 1,7 mln. zł. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie zieleni znajdującej się w pasie drogowym.
 
Aktualnie zakończono prace drogowe na ulicy Słowiańską, gdzie roboty budowlane trwały od lipca. Wykonawca oddał drogę do użytku na miesiąc przed terminem.Prace kosztowały 1,8 mln zł i obejmowały przebudowę drogi wraz z pasem drogowym, wykonaniem nowego oświetlenia, chodników, miejsc postojowych dla samochodów itp.
 
Remontowany jest również odcinek ulicy Polskiej, pomiędzy Dzierżonia a Reja.  W ramach prac będzie przełożona nawierzchnia kamienna wraz z chodnikami. Roboty podzielono na dwa etapy. Obecnie jest zamknięty dla ruchu odcinek pomiędzy ulicą Dzierżonia, a piekarnią. W kolejnym etapie robót zostanie wykonany dalszy odcinek tej drogi, czyli do ulicy Reja. Roboty mają potrwać najpóźniej do połowy listopada.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: