Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 września, 2014 Tytuł artykułu

"Zielonka". Pierwszy krok do strefy inwestycyjnej

Treść artykułu

 

 

 
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu, w którym znajduje się dawna jednostka wojskowa „Zielonka”. To pierwsze działania zmierzające do utworzenia w tym miejscu różnorodnych form aktywności gospodarczej Brzegu.
 
– Zmiana planu jest konieczna, ponieważ dotychczas miejsce to było oznaczone na mapach, jako teren specjalny m.in. o charakterze strategicznym dla obronności – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. – Zapisanie nowej funkcji dlatego terenu spowoduje, że będzie można-zgodnie z prawem-ulokować tam strefę przedsiębiorczości. To tak naprawdę pierwszy krok do stworzenia tam rejonu gospodarczego naszego miasta, aby można było tam budować firmy dające w przyszłości miejsca pracy. Nie można pominąć tej procedury planistycznej i jest ona podstawą wszelkich działań gospodarczych na terenie dawnej jednostki wojskowej.
 
Opracowanie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu „Zielonki” zajmie co najmniej dwanaście miesięcy. Na razie będzie ogłoszony przetarg na wykonawcę projektów. Po wykonaniu dokumentacji planistycznej, całość, jako projekt planu wraz z odpowiednią uchwałą, zostanie przedstawiony do akceptacji Radzie Miejskiej Brzegu. Wcześniej swoje uwagi będą mogli zgłaszać mieszkańcy podczas procedury konsultacji planu.
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: