Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 września, 2014 Tytuł artykułu

Ulica Słowiańska: będzie nowa nawierzchnia, chodniki i więcej miejsc parkingowych

Treść artykułu

 
Dobiega końca przebudowa ulicy Słowiańskiej. Są już gotowe chodniki i miejsca postojowe po obu stronach drogi. Przygotowano również miejsca pod montaż nowego oświetlenia.
 
Prace na Słowiańskiej idą pełną mocą. Wszystko wskazuje na to, że najdalej pod koniec miesiąca rozpocznie się układanie nawierzchni jezdni. Teren prac budowlanych jest wyłączony z ruchu pieszego i samochodowego, a kierowcy korzystają z objazdów.
 
– Zgodnie z umową z wykonawcą prac termin sfinalizowania robót to koniec października – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. – Oznacza to, że najpóźniej jesienią tego roku mieszkańcy otrzymają całkowicie zmieniony odcinek drogi, przebudowany pod kątem zwiększenia jego bezpieczeństwa i funkcjonalności, a przede wszystkim powiększonej o nowe miejsca parkingowe.
 
Przypominamy, że kierowcy chcący dostać się do Zespołu Szkół nr 1 korzystają z dojazdu od ulicy Wyszyńskiego, natomiast mieszkańcy osiedla bloków spół dzielnych dojeżdżają na swoje posesje od ulicy Piłsudskiego.
 
Przebudowa ulicy Słowiańskiej w połowie współfinansowana jest z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówek), a prace kosztują łącznie blisko 1,8 mln. zł.

Nie zapomnij udostępnić: