Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 września, 2014 Tytuł artykułu

Urząd Skarbowy w Brzegu informuje: przy zakupie towaru weź paragon

Treść artykułu

 

 

 
Przy zakupie towaru lub usługi weź paragon.
 
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzegu informuje, że w dalszym ciągu trwa akcja „Weź paragon”. Akcja prowadzona przez izby i urzędy skarbowe oraz urzędy kontroli skarbowej trwa przez cały rok i obejmuje teren całej Polski.
 
Urząd Skarbowy w Brzegu również zaangażowany jest w to przedsięwzięcie poprzez działania prewencyjne i informacyjne, a dla najmłodszych poprzez zabawę. Prowadzone są również kontrole podatkowe w zakresie prawidłowości ewidencjonowania obrotu za pośrednictwem kas fiskalnych. Przedmiotem zainteresowania osób kontrolujących jest sprawdzenie czy podmioty gospodarcze posiadające kasy fiskalne, ewidencjonują na nich sprzedaż i jednocześnie wydają klientom paragony.
 
W kręgu zainteresowania są również podatnicy którzy nie posiadają kas fiskalnych, a istnieje prawdopodobieństwo, że kasy takie powinni posiadać.
Posiadanie paragonu przynosi same korzyści:
– ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
– mamy możliwość porównania cen,
– mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani,
– dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa, a co najważniejsze, wspieramy uczciwą konkurencję oraz zmniejszamy szarą strefę.
 
Z wyżej wymienionych powodów, od kliku lat Ministerstwo Finansów koordynuje akcję „Weź paragon”, mającą na celu uświadomienie konsumentom swoich praw i obowiązków w tym zakresie
 
W swoich działaniach Urząd Skarbowy w Brzegu zachęca do zbierania paragonów przy każdym zakupie. Niezależnie od jego wartości i miejsca zakupu towaru lub usługi dbamy o interes własny interes, Skarbu Państwa i uczciwą konkurencję.
 
Warto wspomnieć, że od 1. stycznia 2013r obowiązuje rozporządzenie Ministra Finansów z 29 listopada 2012r w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2012r poz. 1382) które, w stosunku do poprzednio obowiązującego, znacząco obniżyło limit obrotów ze sprzedaży, powyżej których trzeba zainstalować i ufiskalnić kasę rejestrującą. Obecny limit wynosi 20  000zł. (rocznie lub w proporcji roku).          
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: