Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 listopada, 2014 Tytuł artykułu

Brzeg wyróżniony ogólnopolskim tytułem „Samorządowy Lider Edukacji”

Treść artykułu

 

 

 
Gmina Brzeg znalazła się w gronie samorządów, które otrzymały tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”. W imieniu miasta certyfikat odebrał Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński.
 
Podsumowanie IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji” miało miejsce w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak podkreślali organizatorzy, celem  programu „Samorządowy Lider Edukacji”   jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także promowanie gmin i powiatów, które posiadają szczególne osiągnięcia w obszarze lokalnej polityki edukacyjnej. Również podnoszących stale jakość działań samorządów w sferze oświatowej.
 
– To najlepszy dowód, że nasza oświata stoi na bardzo dobrym poziomie. Taka ocena jest tym cenniejsza, iż dokonana przez fachowców z zewnątrz – mówi Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. – Chciałbym podkreślić, że ten sukces jest możliwy dzięki nie tylko zaangażowaniu pracowników nadzoru nad oświatą Urzędu Miasta, ale przede wszystkim naszych brzeskich nauczycieli i pracowników oświaty, którzy codziennie pracują na sukces oświatowy Gminy. Za to wszystkim serdecznie dziękuję!
 
Certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” przyznaje Komisja Certyfikacyjna złożona z naukowców reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski. Komisja pracowała pod przewodnictwem prof. dr. hab. Dariusza Rotta, wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego (do 2013 roku członka prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego), a zasiadają w niej m.in.: prof. Krzysztof Czekaj (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), prof. Maciej Mitręga (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), prof. Zbigniew Widera (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), prof. Piotr Wilczek (Uniwersytet Warszawski) i prof. Michał Kaczmarczyk (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu).
 
Jak napisano w uzasadnieniu wniosku nadającego certyfikat dla Gminy Brzeg, jest to samorząd, w którym stale pracuje się nad podnoszeniem poziomu nauczania oraz przyczynia się do podnoszenia jakości bazy dydaktycznej i budynków oświatowych. Doceniono również projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej, jaki Gmina Brzeg prowadziła w latach 2010-2013.
 
Na  zdjęciach: Jadwiga Trzęsowska, kierownik Biura Oświaty Urzędu Miasta w Brzegu i Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński.
 
Zdjęcia pochodzą od organizatora-Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego,
 
 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: