Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 maja, 2016 Tytuł artykułu

PG nr 1 w Brzegu Finalistami XV Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „Golden Owl”

Treść artykułu

 

PG nr 1 w Brzegu Finalistami  XV Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego  „Golden Owl”

Zakończyła się XV edycja Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „Golden Owl” pod patronatem honorowym Poseł do Parlamentu Europejskiego Danuty Jazłowieckiej. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z wielu krajów europejskich i azjatyckich. Po testach przeprowadzonych  w szkołach oraz regionach, wyłoniono 30 finalistów,  którzy 5 maja 2016 roku w Gimnazjum Nr 1 w Nysie, St. Francis De Sales Senior Secondary School, Janak Puri, New Delhi w Indiach, Csongrádi Batsányi János Gimnázium, na Węgrzech oraz Gimnasia, Zdolbunivna Ukrainie zmagali się z częścią ustną. W komisji zasiadali  przedstawiciele wydawnictwa Pearson Education Polska.

Konkurs składał się z pięciu etapów:

– test pisemny, obejmujący wiedzę z zakresu gramatyki i słownictwa języka angielskiego,

– pisanie eseju na temat „Watching TV is a waste of time for children. Do you agree or disagree?”,

– nagranie 4-minutowego filmu na temat “A place I pass by every day”,

– test on-line z obowiązkowej lektury, pt. „The Client”,

– część ustna.

Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowany przez  Poseł do Parlamentu Europejskiego Danutę Jazłowiecką, która już od 5 lat obejmuje patronatem honorowym ten konkurs.

W Publicznym Gimnazjum nr 1 do tego konkursu przystąpiło 8 uczniów: Zuzanna Wróbel (1a), Oliwia Tracz (1b), Krzysztof Pawlak (3a), Alan Karbowski (3a), Mateusz Banik (3a), Tobiasz Bednarek (3a), Jakub Maszkowski (3a) oraz Marta Górska (3b). Uczniowie rewelacyjnie poradzili sobie z testem, napisali esej oraz nakręcili 4-minutowy filmik. Do ścisłego FINAŁU zakwalifikowało się troje uczniów: MARTA GÓRSKA, OLIWIA TRACZ i JAKUB MASZKOWSKI. Na nich czekało kolejne zadanie – musieli bowiem bardzo dokładnie zapoznać się z lekturą pt.” The Client”, czytając ją w języku angielskim. Kolejnym krokiem było przystąpienie do testu on-line sprawdzającego znajomość lektury. Na napisanie testu uczniowie mieli 30 minut. Ostania część konkursu  odbyła się w Nysie 5 maja. Tam czekało na uczniów kolejne wyzwanie. Etap ustny  obejmował rozmowę po angielsku z wylosowanym partnerem na wybrany temat oraz dyskusję na temat obrazka. Uczniowie naszego gimnazjum wypadli rewelacyjnie, każdy z nich uzyskał tytuł Finalisty XV Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „Golden Owl”.

Gratulujemy i życzymy dalszych przygód z językiem angielskim!

Przygotowała: D. Banik

Nie zapomnij udostępnić: