Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 sierpnia, 2014 Tytuł artykułu

Nasi zmalowali niezłą sztukę. Przyjemne z pożytecznym na warsztatach plastycznych

Treść artykułu

 

 
Dziesięcioro dzieci  z Brzeskiego Centrum Kultury uczestniczyło w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.
Wyjazd na pięciodniowe warsztaty był możliwy dzięki współpracy Gminy Brzeg w ramach stowarzyszenia aglomeracji. W bezpłatnych zajęciach w Krośnicy uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin członkowskich. Oprócz zajęć typowo artystycznych (malarskich, techniki przygotowywania obrazów) dzieci odwiedziły dolnośląska Akademię Sztuk Pięknych, gdzie miały zajęcia z rzeźby. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Panoramy Racławickiej.
 
– Nasze maluchy wróciły wyjątkowo zadowolone z wyjazdu warsztatowego. Miały wyjątkową okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych połączonych z teorią, a prowadzonych przez zawodowych artystów. Sama obecność w środowisku innych adeptów sztuki z ośrodków kultury i kół plastycznych stanowiła atrakcję i możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń – podsumowuje Beata Staszczyk, artysta plastyk z Brzeskiego Centrum Kultury, opiekun tamtejszego koła sztuki i malarstwa.

 

Nie zapomnij udostępnić: