Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 lipca, 2014 Tytuł artykułu

"Dozbrajamy" ulicę Małujowicką. To pierwszy krok do nowej strefy gospodarczej

Treść artykułu

 
W rejonie pomiędzy Parkiem Wolności, trasą kolejową Brzeg-Strzelin, a ulicą Małujowicką powstaje coraz więcej nowych domów jednorodzinnych. Wszystko wskazuje na to, iż prywatni inwestorzy uznają ten teren za wyjątkowo atrakcyjny. Zapowiada się, że będzie jeszcze atrakcyjniejszy!
 
Tereny poza walorem lokalizacyjnym, jakim jest przyjemna, zielona okolica i zarazem bliskość do centrum miasta miały jednak zasadniczą wadę – niedobory w zakresie dozbrojenia terenu. Dotyczy to przede wszystkim gospodarki wodno-ściekowej. Choć zabudowa ma już kilka lat sprawa rozbudowy infrastruktury na dobre ruszyła dopiero w tym roku. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprowadziło w tym zakresie już dwie inwestycje. Poprzez osiedle przeszedł kolektor tranzytowy z terenów przemysłowych Skarbimierza, który ze względu na swoją funkcję nazywany bywa obwodnicą dla ścieków (mija on kanalizację miejską i wpina się dopiero w ul. Oławskiej). Następnie wybudowano sieć wodno-kanalizacyjną na terenie samego osiedla. O ile nowopowstałą sieć kanalizacyjną można było wpiąć poprzez układ pompowy do nowego kolektora, o tyle sieć wodociągowa została zakończona w rejonie drogi i jak na razie pozbawiona jest zasilania. Niebawem jednak woda wspomnianą magistraląpopłynie. Inwestycja polegająca na dozbrajaniu tych terenów została podzielona na etapy i właśnie rozstrzygnięto kolejny przetarg dla zadania polegającego na budowie wodociągu wzdłuż ul. Małujowickiej. Połączony on sieć miejską z siecią osiedlową.Wybudowany zostanie prawie kilometrowy odcinek  wodociągu z rur PVC o średnicy 280 mmrozpoczynający się od wiaduktu przy ulicy Wyszyńskiego, a kończący w pobliżu bramy wjazdowej na „Zielonkę”.
 
Uroczyste podpisanie kontraktu pod nazwą „Budowa sieci wodociągowej w ulicy Małujowickiej” odbyło się w siedzibie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu dn. 16.07.2014 r. Wykonawcą została firma – Zakład Inżynierii Sanitarnej WINSAN S.J. ze Ścinawki Średniej.  W uroczystości, poza przedstawicielami zamawiającego i wykonawcy udział wziął zaproszony Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. Gospodarz miasta wyraził swoje zadowolenie z dołożenia kolejnej cegiełki pod rozwój zabudowy mieszkaniowej na terenie miasta. Przypomniał również o zakupionym przez gminę terenie „Zielonki”, która także skorzysta na przeprowadzonej inwestycji, ponieważ przyszłościowo może być włączona do nowego układu wodno-kanalizacyjnego. Zauważył, że inwestycje PWiK sięgają znacznie dalej. Obecnie trwają bowiem procedury przetargowe na zadania polegające na bezwykopowej renowacji kanałów na terenie Brzegu. Znów pojawia się w nich temat ul. Małujowickiej. Planuje się uruchomić nieczynny kanał prowadzący wzdłuż tej drogi, który umożliwi odbiór ścieków z Zielonki.
 
Tytułem uzupełnienia nadmienić należy, iż inwestycja ta powstaje dzięki dobrej współpracy inwestora z Powiatowym Zarządem Dróg w Brzegu, który udostępnił teren pod budowę sieci wodociągowej i zezwolił na wycinkę drzewostanu kolidującego z siecią i przyszłym chodnikiem. Pisaliśmy o tym w „Panoramie” w marcu tego roku.
 
Planowany termin ukończenia budowy sieci wodociągowej w ul. Małujowickiej przypada na dzień 1.12.2014 r. Kontrakt jest elementem Projektu Unijnego „Oczyszczanie ścieków w Brzegu – II faza”, który jest jednym z ostatnich w kraju przedsięwzięć tego typu przewidzianych w perspektywie 2007-2014 r. Na budowie nowego kolektora zyskają nie tylko mieszkańcy osiedla i potencjalni inwestorzy „Zielonki” ale i miejscowi działkowicze.
 
PWiK Brzeg
Zdj. Symboliczne rozpoczęcie prac. Na zdjęciu Marek Starczyk, prezes PWiK, Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. zastępca Burmistrza Brzegu Barbara Iwanowiec oraz szef firmy wykonującej prace. 
 

Nie zapomnij udostępnić: