Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 lipca, 2014 Tytuł artykułu

„Owocowe” jezdnie, czyli nowe inwestycje drogowe w Brzegu

Treść artykułu

 

 

 
Wkrótce rozpocznie się budowa ulic na nowopowstającym osiedlu Tivoli w zachodniej części miasta. Inwestycja potrwa blisko dwa lata i obejmie wykonanie nawierzchni, chodników oraz oświetlenia.
 
Plany przewidują również budowę niewielkiego ronda osiedlowego ułatwiającego komunikację pomiędzy nowymi drogami. Roboty obejmą nowo planowane ulice: Wiśniową oraz Czereśniową. Osobne prace zostaną wykonane na istniejących już ulicach Lompy i Słonecznej, do których zostaną dobudowane nowe odcinki (przedłużenie obecnych dróg).  Przedsięwzięcie jest inwestycją rozłożoną na dwa lata, a jej finał przewidywany jest w marcu 2016 roku.
 
– Rejon nowego osiedla, w którym budowane są drogi posiada uzbrojenie wodno-kanalizacyjne wykonane przez miejską spółkę wodociągową PWiK – informuje Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu. – Równocześnie z naszą inwestycją drogową prowadzone będą prace budowy sieci gazowej. Wykona je zakład gazowniczy.
 
Koszt budowy nowych dróg wraz z rondem to kwota ponad 1,7 mln. zł. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie zieleni znajdującej się w pasie drogowym.

 

Nie zapomnij udostępnić: