Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 lipca, 2014 Tytuł artykułu

Mistrzostwa LIttle League Regionu Europy i Afryki 2014 w softballu

Treść artykułu

 

 

 
HOTEL ATRIUM GOSPODARZEM MISTRZOSTW LITTLE LEAGUE REGIONU EUROPY I AFRYKI 2014
 
Między 16 a 20 lipca oczy całego softballowego świata młodych zawodników będą zwrócone na Skarbimierz i Brzeg. Rozpoczynamy bowiem Mistrzostwa Europy w których naprzeciw siebie staną zawodnicy walczący o wyjazd na Mistrzostwa Świata w softballu do Stanów Zjednoczonych. Hotel Atrium wraz z Atrium Baseball & Sport są jednymi z organizatorów wydarzenia. Trzymajmy kciuki za polską drużynę! Podczas całego wydarzenia wstęp wolny.
                                                                       
START: rozpoczynamy od oficjalnego otwarcia kompleksu sportowego Baseball & Softball. Zapraszamy 16.07 o godz. 10:00 na boiska przy Hotelu Atrium w Skarbimierzu, ul. Motoryzacyjna 2.

Tego samego dnia o 18:30 ulicami Brzegu przejdzie uroczysta parada z okazji otwarcia Mistrzostw Little League Regionu Europy i Afryki. Dołącz do nas! Wychodzimy spod Brzeskiego Centrum Kultury.
 

NEXT: W ciągu kolejnych dni od rana do wieczora odbywać się będą zacięte mecze pomiędzy 9 drużynami w 2 kategoriach wiekowych – Junior i Senior League (młodzież od 12 do 16 lat). Jest o co walczyć: zwycięska drużyna pojedzie bowiem na Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych (
Kirkland, stan Washington oraz Sussec County, stan Delaware).
Wieczorami rozluźnimy nastroje oraz zintegrujemy się z międzynarodowymi gośćmi dzięki różnym atrakcjom. W planach m.in. wieczorki tematyczne, grill i wiele innych.
 
 
Harmonogram wraz z programem Mistrzostw do pobrania TUTAJ.

FINISH: Ceremonia zamknięcia Mistrzostw odbędzie się również w progach Hotelu Atrium w niedzielę, 20 lipca, o godz. 17:00.
 
Czym jest Mała Liga (Little League)?
Jest to organizacja działająca 75 lat w ponad 100 krajach na całym świecie. Jej celem jest popularyzacja   gry w baseball i softball wśród dzieci i młodziezy jako alternatywy  sposób spędzania wolnego czasu. Dołączenie do Małej Ligi to nie tylko możliwości rozwoju sportowego, ale także kształtowanie w dzieciach poczucia własnej wartości, umiejętności pracy w zespole, sportowego zachowania „fair play”, dyscypliny i obowiązkowości. Mała Liga daje też możliwość kontaktów międzynarodowych – zawierania przyjaźni z dziećmi innych narodowości. Takie kontakty na pewno zachęcają młodych ludzi do nauki języków obcych oraz uczą zrozumienia innych środowisk i kultur.  W Małej Lidze nie chodzi o to, kto wygrywa czy kto przegrywa mecz. Chodzi o to, jak się gra dając równą szansę wszystkim dzieciom, bez względu na ich pochodzenie czy status materialny rodziców. Działalność Małej Ligi dotyczy grupy wiekowej od 5 do 18 lat.    Podstawową siłą Małej Ligi są woluntariusze, trenerzy i rodzice wspierający swoje dzieci w treningach i rozgrywkach sportowych.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: