Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 31 lipca, 2014 Tytuł artykułu

Przytulisko „Przytul Psisko”. Ponad 60 psów czeka na nowego właściciela

Treść artykułu

 

 

 
W czasie wakacji wzrasta liczba porzucanych zwierząt. Dzięki brzeskiemu przytulisku, bezdomne psiaki z terenu naszego miasta mają szansę na wyleczenie ran i znalezienie nowych opiekunów.
 
Przytulisko „Przytul Psisko” prowadzone przez Zakład Higieny Komunalnej przy wydatnej pomocy Stowarzyszenia „Brzeskie Towarzystwo Miłośników Zwierząt” przeżywa obecnie oblężenie – w placówce mieszczącej się przy ul. Kruszyńskiej przebywa ponad sześćdziesiąt psów.
 
– Zwierzęta trafiają do nas w różnym stanie zdrowotnym. Często są osłabione chorobami czy też pokaleczone – opowiada Łukasz Rogotowicz, inspektor w Biurze Urbanistyki i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Brzegu, które nadzoruje działalność przytuliska. – Wspólnie staramy się, aby każdy pies doszedł do zdrowia oraz był w dobrej kondycji psychicznej. Oprócz prowadzącego przytulisko Zakładu Higieny Komunalnej nieocenioną pracę wykonują wolontariusze ze Stowarzyszenia „Brzeskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt” wspomagający ZHK w sprawowaniu opieki nad zwierzętami oraz lekarze w Przychodni Weterynaryjnej przy ul.  Włościańskiej, którzy zapewniają opiekę weterynaryjną nad psiakami przebywającymi w przytulisku.
 
Jak mówi Łukasz Rogotowicz zwłaszcza w wakacje przybywa bezdomnych zwierząt. Dotychczasowi właściciele pozbywają się psów ponieważ jadą na dłuższe wakacje lub ze względu na chorobę psiaków. Bywa też i tak, że kilkunastomiesięczne psy nudzą się swoim opiekunom.
 
– Zwierzęta mają to do siebie, że doceniają możliwość posiadania kochającego pana, domu, miejsca, gdzie będą czuły się dobrze. Trudno jest to opisać, ale proszę tylko odwiedzić nasze przytulisko i zobaczyć jak psiaki reagują na jakąkolwiek wizytę człowieka w nadziei, że to właśnie będzie ich nowy opiekun. Dlatego przez cały okres wakacyjny szczególnie zachęcamy do adopcji zwierząt. Zwłaszcza, że nasi podopieczni znajdują się w dobrej kondycji. Psy są również zaszczepione oraz wykastrowane – dodaje Łukasz Rogotowicz.
 
Każdy, kto zainteresowany jest adopcją zwierzęcia, może osobiście wybrać się do przytuliska lub skorzystać z informacji zawartych na stronie internetowej miasta – ww.brzeg.pl, lub na prowadzonym przez wolontariuszy profilu facebook’owym przytuliska – https://pl-pl.facebook.com/PRZYTULIISKO
 
Informacje na temat zwierząt udzielane są również pod numerami telefonów: BUiOŚ Urzędu Miasta w Brzegu – 77 416 04 98, Zakładu Higieny Komunalnej w Brzegu – 77 416 26 77, Stowarzyszenia – 535 955 515.
 
W sprawie interwencji związanych z bezdomnymi zwierzętami prosimy o kontakt z BUiOŚ Urzędu Miasta w Brzegu – nr telefonu j.w., Strażą Miejską w Brzeg – nr tel. 77 416 06 60 lub Policją.

 

Nie zapomnij udostępnić: