Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 czerwca, 2014 Tytuł artykułu

Dzięwczęta z Zespołu Szkół nr 1 Wicemistrzyniami Polski w piłce nożnej

Treść artykułu

 
W dniach 15- 18 czerwca br. w ośrodku Banderoza w Głuchołazach odbył się Finał Ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. Wzięły w nim udział drużyny, które zwyciężyły w poszczególnych województwach. Nasze województwo reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, dla których były to trzecie zawody rangi krajowej w tym roku szkolnym.
Pierwszego dnia zmagań zmierzyliśmy się z mistrzyniami województw: kujawsko – pomorskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego. Po bardzo zaciętych meczach bilans dnia – dwie wygrane i dwie minimalne przegrane, pozwalał z optymizmem oczekiwać następnych rozgrywek. Wtorkowe zmagania rozpoczęliśmy od zwycięstw z drużynami z lubuskiego oraz podlaskiego, co dało nam awans do półfinału, w którym ponownie zmierzyliśmy się z mistrzyniami województwa lubuskiego i po raz drugi okazaliśmy się lepsi. W dobrych nastrojach mogliśmy więc przygotowywać się do finału, który miał odbyć się następnego dnia, a w którym ponownie na naszej drodze miały stanąć dziewczęta z Białej Podlaskiej (woj. lubelskie), które w drodze do finału zaliczyły tylko jeden remis, pozostałe mecze wygrywając zdecydowanie. Choć nasze dziewczęta walczyły jak równy z równym przewaga warunków fizycznych była jednak po stronie naszych rywalek i to one ostatecznie wygrały mecz i zdobyły mistrzostwo. Dziewczętom z  Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi pozostało pogratulować zwyciężczyniom i cieszyć się z wicemistrzostwa Polski. Na uwagę zasługuje fakt, że większość naszych piłkarek była rok młodsza od rywalek. Podsumowując, poziom zawodów był bardzo wysoki, a rozgrywki pokazały, że  żeńska odmiana piłki nożnej rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie.
Wyniki spotkań oraz skład wicemistrzyń
ZS nr 1 z O.S. Brzeg (opolskie) – kujawsko pomorskie 2:1 (br.Homa, Stachera Kamila)
ZS nr 1 z O.S. Brzeg (opolskie) – lubelskie 1:2 (Stachera Nikola)
ZS nr 1 z O.S. Brzeg (opolskie) – świętokrzyskie 2:1 (Bukieda, Kłoda )
ZS nr 1 z O.S. Brzeg (opolskie) – łodzkie 2:4 (Galicka, Stachera Nikola)
  ZS nr 1 z O.S. Brzeg (opolskie) – lubuskie 3:0 (Homa 2, Galicka)
ZS nr 1 z O.S. Brzeg (opolskie) – podlaskie 1:0 (Kłoda)
połfinał
ZS nr 1 z O.S. Brzeg (opolskie) – lubuskie 1:0 (Homa)
Finał
ZS nr 1 z O.S. Brzeg (opolskie) – lubelskie 1:4 ( Galicka)
Skład:

Dziedzic Aleksandra, Bukieda Julia, Bronowicka Kaja, Galicka Alicja, Homa Klaudia, Kłoda Marysia, Stachera Nikola, Stachera Kamila, Stefaniszyn Anna, Grzywaczewska Emilia.
Trener: Nowakowski Robert

Oprc. D. Ilów, ZSnr1 z OS

Nie zapomnij udostępnić: