Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 lipca, 2014 Tytuł artykułu

Ważne dla kierowców. Ulica Słowiańska zamknięta z powodu remontu (plan objazdu)

Treść artykułu

 

 
Od 7 lipca będzie przebudowywana ulica Słowiańska. W ciągu czterech miesięcy robót, droga zyska nowy wygląd. Będzie m.in. więcej miejsc parkingowych, nowe oświetlenie i chodnik.
 
Przebudowa Słowiańskiej to jedno z głównych tegorocznych przedsięwzięć inwestycyjnych. Prace kosztują blisko 1,8 mln zł, z czego połowę tej sumy Gmina Brzeg otrzyma z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych („schetynówek”).
 
– Prace spowodują utrudnienia komunikacyjne, ponieważ będziemy musieli na czas przebudowy wyłączyć ulicę Słowiańską z ruchu – wyjaśnia Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu. – Zakres robót jest tak duży, że nie ma możliwości prowadzania ich na jezdni będącej w ciągłym użytkowaniu. Stąd konieczność wprowadzenia objazdów i nowych dojazdów do budynków przy Słowiańskiej. Chodzi o osiedle mieszkaniowe oraz szkołę.
 
Prace na Słowiańskiej potrwają do października. O zmianach w organizacji ruchu będą informować kierowców znaki drogowe. Zmiany zostały zatwierdzone przez komisję ds. organizacji ruchu drogowego przy starostwie powiatowym. Dojazd do zespołu szkół prowadzony będzie drogą wewnętrzną od ulicy Wyszyńskiego. Natomiast mieszkańcy bloków przy Słowiańskiej dojadą pod domy wjazdem od ulicy Piłsudskiego.      
 
 
Nadal przy ul. Ks. Jerzego II trwa wymiana nawierzchni chodnika. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu pieszym. Prace potrwają do połowy lipca.
 
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się pierwsze prace drogowe na nowym osiedlu Tivoli. Chodzi o rozpoczęcie budowy ulic. Na razie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy robót.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: