Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

Przedszkolaki z Brzegu upiększają okolicę z „Mrówką”

Treść artykułu

Przedszkolaki z Brzegu upiększają okolicę

70 przedszkolaków wspólnie z opiekunami stworzy niezwykłą aranżację roślinną przy Publicznym Przedszkolu nr 3 w Brzegu. Kompozycja powstanie w środę, 27 kwietnia w ramach ogólnopolskiej akcji Wiosna z Mrówką.

Do kampanii społecznej zostały zaproszone szkoły, instytucje i organizacje, które chciałyby zmienić najbliższą okolicę. Wybrane lokalizacje musiały być ogólnie dostępne i służyć wszystkim mieszkańcom danej miejscowości (np. centralny plac, rynek, park, etc). Miejsca te zostaną na nowo zaaranżowane poprzez obsadzenie istniejącego, często zaniedbanego klombu, zagospodarowanie nowej rabaty, zasadzenie drzewek i krzewów.

Estetyczne otoczenie jest niezwykle ważne dla komfortu naszego życia. Chcemy pokazać, że dbając nawet o mały wycinek naszej miejscowości, zmieniamy ją w piękne miejsce, ucząc przy tym dzieci odpowiedzialności i dbałości o przyrodę – mówi Patrycja Noworycka z lokalnego oddziału PSB Mrówka.

Do realizacji akcji zostaną wykorzystane produkty z grup asortymentowych PSB Mrówka: rośliny, sadzonki, drzewka, ziemia, nawozy oraz narzędzia. Każdy uczeń, biorący aktywny udział w akcji, otrzyma nasionka do samodzielnego wysiewu oraz ulotkę informacyjną i instrukcję, jak pielęgnować kwiaty doniczkowe.  Dzieci zasieją nasionka w domu, aby móc obserwować proces wegetacji rośliny i relacjonować go podczas szkolnych zajęć z przyrody. W krótkim poradniku znajdą informacje o tym, jak znaleźć dla niej idealne miejsce na balkonie oraz dbać o roślinę, by przez cały sezon mogła cieszyć oczy przepięknymi kolorami. Partnerem akcji jest Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Legutko, które ufundowało nasionka  dla wszystkich dzieci biorących udział w akcji.

Akcja aktywizuje lokalną społeczność – dzieci, ich rodziców, nauczycieli i ma na celu edukację ekologiczną w zakresie ochrony krajobrazu i różnorodności biologicznej. Specjaliści pokażą najmłodszym, jak powinni dbać o rośliny, sadzić kwiaty i krzewy, pielęgnować ogród. Dzieci będą miały również możliwość aktywnego włączenia się w pracę ogrodowe; przesadzanie, pielenie, czy przycinanie gałązek. Dla wielu uczniów, mieszkających w mieście, jest to jedna z niewielu okazji do uczestniczenia w tego typu pracach.

Nie zapomnij udostępnić: