Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 czerwca, 2014 Tytuł artykułu

Olimpiada Przedszkolaków. Relacja z wydarzenia

Treść artykułu

 

 

     
Przedszkolaki z Brzegu po raz kolejny potwierdziły wysoką sprawność fizyczną podczas XVII Letniej Olimpiady Przedszkolaków. Dzieciaki walczyły o medale i puchar dla swoich przedszkoli ufundowane przez Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego. Organizatorem tej wspaniałej sportowej zabawy było Przedszkole Publiczne Nr 1 we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Publiczną Szkołą Podstawową Nr 1 i Publiczną Szkołą Podstawową Nr 3 w Brzegu.
 
Zawody odbyły się 7 czerwca 2014 r. w Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzegu. W imprezie udział wzięło 9 drużyn w kategorii wiekowej 5 lat i 6 lat. Dzieci rywalizowały w trzech konkurencjach sprawnościowych drużynowo. Tego dnia było gwarnie i wesoło, a współzawodnictwo unosiło się w powietrzu.
   
Zawody rozpoczęły się od oficjalnego wniesienia flagi olimpijskiej oraz symbolicznego znicza olimpijskiego. Następnie otwarcia dokonał Burmistrz Wojciech Huczyński oraz Marzena Augustyn, dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 1 . Wśród obecnych gości był Zastępca Burmistrza Stanisław Kowalczyk, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 Piotr Rajtar oraz Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Tomasz Dragan. Nie zabrakło także dyrektorów brzeskich przedszkoli, którzy dopingowali swoich małych sportowców.
   
Drużyny przygotowywały się do zmagań od czterech tygodni pod czujnym okiem swoich opiekunów, by na olimpiadzie wypaść jak najlepiej. Konkurencje sportowe takie jak bieg i układanie puzzli , podaj paczkę, rzut do celu, skoki na piłce czy przejście przez tunel, odbywały się naprzemiennie z występami artystycznymi przedszkolaków z grupy Króliczki z Przedszkola Publicznego Nr 1 pod kierunkiem wychowawcy tej grupy Anety Kadłubowskiej. Nad sprawnym przebiegiem zmagań olimpijskich czuwała Mariola Kasprzyk nauczyciel z PSP3 oraz Małgorzata Kulińska i Małgorzata Wolszon nauczycielki z PP1. Ekipę sędziowską tworzyli nauczyciele wychowania fizycznego PSP1, Anna Teklińska i Mirosław Kołodziejczyk.
 
Mali sportowcy wykazywali się niemałą sprawnością. Wszyscy pokazali, że towarzyszyła im ogromna wola walki, świetna kondycja, postawa fair play i spełniona chęć dobrej zabawy! Było to wydarzenie sportowe, w którym każda drużyna pokazała, że stać ją na wiele. Olimpiada to dla dzieci wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa. Napięcie towarzyszące imprezie odczuwało się na trybunach. Emocje udzielały się wszystkim tym, którzy energicznie kibicowali i wspierali uczestników okrzykami i oklaskami zagrzewającymi do walki.
 
    Po zakończeniu sportowych zmagań zawodnicy wszystkich drużyn kolejno stawali na podium gdzie z rąk Zastępcy Burmistrza Stanisława Kowalczyka oraz dyrektor Marzeny Augustyn otrzymali złote medale oraz puchar i dyplom dla przedszkola za zwycięski udział w olimpiadzie.
 
Wyrazy podziękowania należą się opiekunom, nauczycielom, rodzicom, organizatorom, a przede wszystkim dzieciom za tak wspaniały przebieg sportowej imprezy. Kolejna już za rok.
 
Szczególnie serdeczne podziękowania kierowane są także w stronę Pana Michała Mycko, taty Julki z grupy Tygryski, za zabezpieczenie medyczne tej imprezy oraz dla  Ewy i Marcina Wiktorczyk (DJ WIKI) za nagłośnienie, a także dla Małgorzaty i Grzegorza Jabłońskich, Moniki i Łukasza Lebiedziejewskich, Iwony i Tomasza Mosoń, Marka Niczyporuk, Alicji i Marcina Szot, Damiana Dziura, Kamili Kołodziejskiej, Violetty Wójcik, Magdaleny Krupy – Kamińskiej, Przemysława Kadłubowskiego, Katarzyny Fiałka za zabezpieczenie logistyczne.
 
Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy świetnych wyników i wspaniałej sportowej postawy!
 
                                                                                                                                                         
                                                                                                                                                                                                                                                        Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1
                                                                                                                                                                                                                                                                                        Marzena Augustyn

 

Nie zapomnij udostępnić: