Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 czerwca, 2014 Tytuł artykułu

Klub Mamuśki zaprasza mamy z dziećmi do lat 6 na zajęcia rytmiczno-muzcyzne z językiem angielskim

Treść artykułu

 

 

 
Data: 12 czerwca 2014 r., godz. 11.00-12.00
Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Brzegu, ul.Piastowska18, klasa nr 23
  Temat:  Zajęcia rytmiczno-muzyczne z językiem angielskim
Prowadzący: Żanna Nowak, nauczycielka Rytmiki Dalcroza, gry na pianinie, nauczycielka jęz. angielskiego wg metody THRASS, założycielka Przedszkola Muzycznego przy Stowarzyszeniu Wspierającym PSM Ist. w Brzegu, propagatorka  wychowania holistycznego dzieci wg filozofii Marii Montesssori, nauczycielka Chi-Kung i Tai Chi, 20 lat pracowała z dziećmi i dorosłymi w Republice Południowej Afryki. Zainteresowania: alternatywne metody leczenia, zdrowa  kuchnia, wychowanie dzieci w miłości i szacunku.
Żona rzeźbiarza, mama dwóch dorosłych córek, babcia dwóch wnuków J
Formuła spotkania: Zapraszamy   mamy wraz ze swoimi dziećmi na zajęcia muzyczno- rytmiczne pt. „Krok w krok z muzyką” dla dzieci w wieku 0-6 lat.. W oparciu o artystyczne i pedagogiczne zasady E. J. Dalcroz’a dzieci doświadczają muzyki poprzez słuch, ruch, wzrok, dotyk uczestnicząc w grupowych zabawach i wyznaczonych zadaniach.
Jest to doskonały sposób na nauczenie się wyrażania tego co słyszą poprzez ruch.
Zajęcia prowadzone są w atmosferze zabawy i odprężenia¸ dostosowane są do możliwości dzieci i ich zainteresowań muzycznych.
Poprzez aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach rytmiczno-muzycznych od wczesnego dzieciństwa kształtuje się ich wrażliwość muzyczna, intelekt oraz właściwe pojmowanie wartości muzyki.
Opis spotkania: Mamy i dzieci wezmą udział w ‘przykładowym”, spontanicznie wykreowanym warsztacie z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, rekwizytów i instrumentów perkusyjnych. Warsztat  poprzedzi rozmowa z mamami o wychowaniu muzycznym. Po warsztacie zapraszamy na kawę i herbatę.
Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmujemy mailowo na adres: brzeg@klubmamuski.pl W tytule maila prosimy wpisać „czerwiec”.  Spotkanie jest bezpłatne.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: