Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 czerwca, 2014 Tytuł artykułu

Superwolonratiusz z Brzegu. Nagroda Burmistrza dla Bartka Wojtkowskiego

Treść artykułu

 

 

 
Osiemnastolatek dał się poznać w kraju, jako osoba pomagająca chorym, ludziom z problemami uzależnień, czy po porostu społecznik motywujący innych do ofiarności. Specjalną nagrodę wręczył mu 9 czerwca Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński.
 
Wojciech Huczyński podczas spotkania z Urzędzie Miasta podkreślał, że nagroda jest docenieniem działalności Bartka w ciągu ostatnich miesięcy. Szczególnie na rzecz miasta i jego mieszkańców. Dzisiaj nie ma bowiem przedsięwzięcia o charakterze społecznym, w którym Bartek Wojtkowski nie wziąłby udziału. Wystarczy tu wymienić chociażby: Dni Księstwa Brzeskiego, akcje charytatywne na rzecz dzieci czy osób obłożnie chorych, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy itp. Dlatego też Burmistrz ufundował dla nastolatka specjalną nagrodę.
 
– Niemożliwe, ojej! Dziękuję, ale super sprzęt. Teraz będzie miał możliwości do jeszcze lepszej pracy społecznej – cieszył się zaskoczony z nagrody Bartek.
 
W specjalnej walizce na kołach dostał sprzęt oświetleniowy, który będzie wykorzystywać podczas wywiadów z gwiazdami muzycznymi i artystami. Bartek Wojtkowski jest bowiem miłośnikiem dziennikarstwa i prowadzi swój kanał na portalu społeczniościowym.
 
– Cieszę się, że w Brzegu rozwija się wolontariat, a ty jesteś tego najlepszym dowodem – mówił Wojciech Huczyński, przekazując nagrodę. – Dla wielu jesteś przykładem tego, że jeśli ma się chęci, można zrobić wiele rzeczy. W Brzegu nie ma problemu z wolontariatem, mamy wielu społeczników i to jest duma naszego miasta. Mam nadzieję, że twoja działalność zarazi pozytywnie inne osoby w kraju i na własnym i na własnym terenie spróbują również pracy wolontariuszy dla swoich lokalnych społeczności.
 
Spotkanie u Burmistrza Brzegu zbiegło się z innym miłym wydarzeniem dla Bartka i zarazem naszego miasta. Otóż w sobotę Barek otrzymał nagrodę w prestiżowym ogólnopolskim konkursie „Ośmiu Wspaniałych” organizowanym przez fundację „Świat na Tak”. W ten sposób brzeżanin znalazł się w finałowej ósemce najlepszych i najaktywniejszych wolontariuszy w kraju. Zgłoszonych do tej rywalizacji zostało aż 6 tys. osób.
 
Bartek Wojtkowski to uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych. Choruje na schorzenie zwane zespołem Tureta. Prowadzi aktywną działalność na rzecz innych chorych oraz prowadzi kampanię informacyjne na rzecz tolerancji tej choroby w społeczeństwie. Jest działaczem „Fundacji Rozwój”, interesuje się czynnie muzyką, filmem, dziennikarstwem oraz każdą formą pracy społecznej.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: