Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 czerwca, 2014 Tytuł artykułu

Sukces miejskiej gry rowerowej

Treść artykułu

 

 
W minioną sobotę, 7 czerwca 2014 r., odbyła się pierwsza gra miejska na rowerach organizowana przez PTTK Oddział Ziemi Brzeskiej i ZHP Hufiec Brzeg.
 
Ta propozycja aktywnego poznawania miasta bardzo się spodobała dzieciom i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów, którzy licznie stawili się na odprawę pod Ratuszem.  Łącznie zgłosiło się do gry 19 zespołów.  Każda z trzyosobowych drużyn otrzymała mapę z zaznaczonymi miejscami do zaliczenia   i określeniem ich wartości. Punktualnie o 10.00 zespoły rozproszyły się w poszukiwaniu pierwszych  punktów . Miejsca bezosobowe miały mniejszą wartość  i  wymagały jedynie znajomości podstawowej wiedzy o mieście, natomiast  na miejscach osobowych   o wyższej wartości   trzeba było wykazać się gruntowną wiedzą.  Gra  polegała na zdobyciu największej ilości punktów  w ciągu dwóch godzin. Zakończenie rowerowych zmagań odbyło się na Stadionie Miejskim . Wszystkie zespoły dotarły na metę w wyznaczonym czasie. Po krótkim odpoczynku i poczęstunku nastąpiło wręczenie nagród zwycięskim drużynom. Oprócz nagród w postaci sprzętu sportowego najlepsi otrzymali odznakę turystyczną PTTK Oddziału Ziemi Brzeskiej ,,Turysta Ziemi Brzeskiej”.
 
Uczestnicy gry byli bardzo zaangażowani w zdobywanie punktów. Wykazali się dużą wiedzą o Brzegu jak również poznali wiele nowych  ciekawostek związanych z naszym miastem. Dobrze współpracowali w zespołach i okazali się dobrymi strategami.                 Przyznali ,że chcieliby niedługo powtórzyć taką zabawę.
 
Dziękujemy harcerzom Hufca Brzeg za przygotowanie i przeprowadzenie gry.
Zadanie było współfinansowana ze środków Gminy Brzeg.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      M.N.

 

Nie zapomnij udostępnić: