Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 maja, 2014 Tytuł artykułu

Budowy, remonty i modernizacje. Sezon robót na brzeskich miejskich drogach

Treść artykułu

 

 

 
Prace trwają przy ulicy Tęczowej oraz placu sąsiadującym z Piastowską. Roboty prowadzone są też na chodniku przy Jerzego. Kolejną dużą inwestycją będzie przebudowa Słowiańskiej.
 
Przy Słowiańskiej, będącej łącznikiem komunikacyjnym pomiędzy Robotniczą a Wyszyńskiego, mają powstać m.in. nowe miejsca parkingowe, oświetlenie i chodnik. Na razie trwa ocena ofert złożonych przez wykonawców w przetargu.
 
Kolejną dużą inwestycją za ponad 400 tys. zł jest ulica Tęczowa. Chodzi o drugi etap jezdni łączącej dotychczasową drogę z ulicą Lwowską. Intensywne prace trwają tam od kwietnia. Już widać pierwsze efekty robót w postaci fragmentu nowej jezdni, chodnika. Będzie też oświetlenie i zjazdy do posesji. Droga ma być gotowa do końca sierpnia.
 
Roboty trwają również na placu manewrowym przy ulicy Piastowskiej (dojazd do lokali handlowo-użytkowych). Tam z kolei roboty obejmują wykonanie m.in. nawierzchni, oświetlenia, odwodnienia terenu. Prace kosztują blisko 500 tys. zł i potrwają do końca września.
 
Wymiana nawierzchni objęła również chodnik przy ulicy Ks. Jerzego II. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu pieszym. Prace potrwają dwa miesiące (koniec czerwca).

 

Nie zapomnij udostępnić: