Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 maja, 2014 Tytuł artykułu

Poznajemy Brzeg z PTTK

Treść artykułu

 

 
W dniu 10 maja 2014 r. jak co miesiąc „Mali odkrywcy” z Przedszkola Publicznego nr 5 w Brzegu oraz wielbiciele pieszych wędrówek i ruchu na świeżym powietrzu, po raz kolejny wspólnie poznawali ciekawe zakątki naszego miasta. Tym razem spacer familijny odbył się w Parku Wolności. Spotkanie poprowadził Jan Janota, gorący propagator poznawania   naszego kraju.                
 
„Mali odkrywcy” dowiedzieli się kim był założyciel Parku Wolności. Rozpoznali obiekty i miejsca z pocztówek sprzed 100 lat. Już wiedzą, że w siedzibie Nadleśnictwa Brzeg była kiedyś kawiarnia , po stawie pływały gondole, a przy ,,kwadratówce” stał monumentalny pomnik bohaterów. Dzieci wraz z rodzicami przeszli górkę Jerzego z kręgiem pamięci i górkę Kukułkę (prawdopodobnie najwyższe wzniesienie w mieście). Nasz przewodnik pokazał jak zatrzymać czas w kadrze. Najciekawszym obiektem robienia fotografii były kaczki i łabędzie, które zwabione przyniesionymi przez uczestników spaceru płatkami kukurydzianymi licznie przybyły na brzeg stawu.
 
W trakcie spotkania dołączyli do nas rodzice i dzieci z Klubu Mamuśki. Po krótkim wspólnym spacerku młodsi uczestnicy spotkania z zaangażowaniem wzięli udział w zabawach integracyjnych .
 
W tą słoneczną sobotę zdobyliśmy ciekawe informacje o naszym mieście. Poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Przegoniliśmy czarne deszczowe chmury. Dotleniliśmy się i dostarczyliśmy sobie i innym wielu radości podczas wspólnych zabaw. Warto czasami wyjść z domu.
Zadanie zostało współfinansowane przez Gminę Brzeg.
 
Kamila Stefurak

 

Nie zapomnij udostępnić: