Skróty klawiszowe

 • TAB kolejny element
 • / wyszukiwarka
 • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
 • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 maja, 2014 Tytuł artykułu

Dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu najlepsze w Polsce!

Treść artykułu

 
27.04. br. w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbyły się Zawody Międzynarodowe Vena Cross Festival 2014. Będące jednocześnie Mistrzostwami Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800m. Na starcie stawiło się 16 drużyn (w tym 2 sztafety międzynarodowe). Celem zawodów było propagowanie biegania i zdrowego stylu życia. W zawodach mogły wziąć udział wyłącznie drużyny, które zdobyły pierwsze miejsce w zawodach wojewódzkich, oraz sztafety zagraniczne( po jednej z każdego kraju).
 
Pierwszym etapem były zawody rejonowe, które odbyły się w Brzegu dnia 24.09.2013r. Podczas zawodów na tym szczeblu dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi   w Brzegu od samego początku znajdowały się   na prowadzeniu. Drugim etapem były Mistrzostwa Wojewódzkie, na które zawodniczki ZS nr1  z OS wraz z opiekunem panią Anitą Goldą udały się 17.10.2013r do Starego Olesna, gdzie zmierzyły się z najlepszymi sztafetami       z województwa opolskiego. Jadąc na finały cel był jeden, uplasowanie się w pierwszej trójce.   Po pierwszych zmianach widać było, że walka o podium będzie zacięta. Po pierwszych trzech zmianach prowadziły dotąd niepokonane zawodniczki z Nysy, jednakże gdy do ataku na dwóch ostatnich zmianach przystąpiły dwie bardzo utalentowane biegowo dziewczynki z Brzeskiej „Szóstki” przewaga nas resztą uczestniczek zrobiła się znacząca. Tym sposobem ku zaskoczeniu widzów i organizatorów, oraz ku ogromnej radości i satysfakcji trenerki dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu zajęły I miejsce wygrywając zawody na szczeblu wojewódzkim. Wywalczone pierwsze miejsce i świetne przygotowanie biegowe zawodniczek wyznaczyło trenerom nowe cele i możliwości. I tak za zgodą i nieocenioną pomocą dyrektora do spraw sportu w ZS nr1 z OS, Szkolnego Związku Sportowego oraz Burmistrza Miasta Brzeg sztafeta została zgłoszona do zawodów Międzynarodowych będących jednocześnie finałami Mistrzostw Polski   w Sztafetowych Biegach przełajowych 8x800m dziewcząt szkół podstawowych.
 
Dzięki temu w dniu 26.04 2014r zawodniczki Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, w składzie Anna Sosińska, Kaja Bronowicka, Nicola Stachera, Julia Szklarz, Kamila Stachera, Alicja Wojciechowska, Martyna Rudyk, oraz Marta Kubica wraz          z trenerką panią Anitą Goldą wyruszyła na zawody do Łodzi. Po dotarciu na miejsce i zgłoszeniu się w biurze zawodów, każda zawodniczka dostała pakiet startowy i pamiątkową koszulkę, po czym cała ekipa udała się do hotelu Boutique, który był miejscem zakwaterowania. To jednak nie był koniec atrakcji. Po kolacji dziewczęta udały się do aqua parku „Fala”, gdzie cały zespół mógł się zrelaksować przed mającym się odbyć w dniu następnym startem.
 
27.04 br. cała Łódź wraz z ulica Piotrkowską, na której odbywały się zawody żyła wydarzeniem rangi międzynarodowej jakim były sztafetowe biegi przełajowe. W boksach startowych ustawiło się 16 ekip dziewcząt Szkół Podstawowych ( w tym 2 zagraniczne).
Gdy o godzinie 10:30 rozległ się pierwszy strzał startera plan był jeden- dać z siebie wszystko      i  stale utrzymywać się w czołówce biegu. Jako pierwsza z drużyny brzeskiej wystartowała Anna Sosińska, uczennica klasy piątej, która po 800m przekazała pałeczkę jako trzecia. Druga               w kolejności biegła Julia Szklarz , przekazując pałeczkę Alicji Wojciechowskiej i zajmując drugą lokatę, jednakże czując na plecach oddech rywalek, które biegły wciąż w zwartej grupie. Czwarta zmiana to Kaja Bronowicka utrzymująca dziewczyny wciąż w czołówce, przekazująca pałeczkę piątej w kolejności Marcie Kubicy .Zawodniczka nie dała się wyprzedzić żadnej z rywalek powiększając tylko przewagę i przekazując pałeczkę Martynie Rudyk, która trzymała tempo mając przed sobą tylko zawodniczkę z Czech. Przedostatnia siódma zmiana to fenomenalny bieg Nicoli Stachery, która zwiększając przewagę przekazała pałeczkę siostrze bliźniaczce Kamili by ta walcząc już tylko z czasem i własnymi słabościami oraz bijąc kolejny rekord życiowy wbiegła na metę jako druga. Kończąc bieg sztafety z czasem 21 minut i 48 sekund zdobywając II miejsce w zawodach międzynarodowych i tym samym I miejsce w Polsce. Sztafeta z Brzegu pozostawiła resztę daleko w tyle, plasując się jedynie za fenomenalnymi zawodniczkami z Republiki Czeskiej, które od samego początku znacznie odbiegały poziomem od reszty drużyn. Po biegu przyszedł już tylko czas na uroczystą dekorację, podczas której nie zabrakło łez radości i szczęścia z tak ważnego osiągnięcia. Team Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi stanął na II miejscu podium w zawodach międzynarodowych, otrzymując srebrne medale i nagrody rzeczowe od organizatorów. Natomiast trenerka pani Anita Golda otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom dla szkoły. Potem zawodniczki czekała już tylko sesja zdjęciowa, obiad i powrót           do domu do pełnych radości i dumy rodziców i opiekunów, którzy czekali już na dziewczynki pod szkołą.
 
Gratulacje dla zawodniczek reprezentujących Zespół Szkół nr 1 z Oddziałam Sportowymi w Brzegu, Miasto Brzeg i Województwo Opolskie oraz trenerki pani Anity Goldy. Ogromne podziękowania należą się także osobą dzięki, którym wyjazd ten doszedł do skutku są to między innymi Szkolny Związek Sportowy oraz Burmistrz Miasta Brzeg, którzy pokryli koszty transportu do Łodzi. Dzięki czemu drużyna mogła się zaprezentować na tej imprezie sportowej  z jak najlepszej strony, promować tę piękną dyscyplinę sportu jaką są biegi oraz całe województwo. Podziękowania należą się także dyrektorowi do spraw sportu panu Dariuszowi Ilów, który od samego początku wspierał całą drużynę i trenerkę, będąc jednocześnie najwierniejszym kibicem, nauczycielem wychowania fizycznego części dziewcząt odpowiedzialnym za przygotowanie ich pod względem sprawności ogólnej i kondycyjnej.
 
Skład zwycięskiej sztafety:
 1. Anna Sosińska
 2. Julia Szklarz
 3. Alicja Wojciechowska
 4. Kaja Bronowicka
 5. Marta Kubica
 6. Martyna Rudyk
 7. Nicola Stachera
 8. Kamila Stachera
Trener odpowiedzialny za przygotowanie ukierunkowane i specjalistyczne- Anita Golda
Trener odpowiedzialny za przygotowanie ogólne i kondycyjne- Dariusz Ilów.
 
Przyg. D. Ilów., tekst i zdjęcia.

 

Nie zapomnij udostępnić: