Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 kwietnia, 2014 Tytuł artykułu

W harmonii z przyrodą. Finał konkursu ekologicznego w Publicznym Przedszkolu nr 8 w Brzegu

Treść artykułu

 

 

   
  „ W harmonii z przyrodą” to przedstawienie , które przygotowane zostało z myślą o udziale w konkursie ZIELONY LAS  – „ Dziękujemy, że segregujesz” .
   
Dzieci z grupy II przy pomocy swoich pań ( Aleksandry Krężel i Doroty Grzesiczak) oraz dużym zaangażowaniu rodziców przygotowały   i zaprezentowały przed szeroką publicznością zdobytą wiedzę o przyrodzie i ekologii   oraz   umiejętności teatralne .
  Na przedstawienie przybyli zaproszeni partnerzy przedszkola, rodzice   i cała społeczność przedszkola na czele z panią Dyrektor Małgorzatą Augustyn, która wspierała cały czas nasze przedsięwzięcie.
 
  Pomysł przygotowania przedstawienia   narodził się w trakcie zbierania surowców wtórnych, aby podkreślić i zaznaczyć  jak ważne w dzisiejszych czasach jest uświadamianie już najmłodszym dzieciom czym może zagrażać   środowisku bezmyślne zostawianie odpadów                             w dowolnych miejscach ( las, park czy miasto ..).   Od początku roku szkolnego dzieci wraz                            z rodzicami bardzo angażują się   w tą akcję.   Wszystkie przedszkolaki coraz częściej chwalą się i pokazują ile przyniosły makulatury czy baterii. Widać wtedy, że nie jest to tylko obowiązek płynący z segregacji śmieci, ale też przyjemność, że z tych odpadów   może jeszcze coś powstać.   Od wielu lat uczestniczymy w wielu akcjach, konkursach czy programach dotyczących ochrony środowiska ( Sprzątanie świata ,   Dzień bez samochodu,   Dzień Ziemi…), aby nauczyć dzieci jak dbać o najbliższe otoczenie.
 
W październiku 2013r. odbyły się u nas  warsztaty ekologiczne , które prowadziła   eko-edukator w/w konkursu pani Zuzanna Żygadło. Dzieci dowiedziały się wtedy m. in. jak wiele rzeczy może powstać po ponownym przerobieniu odpadów np. z butelek plastikowych  powstaje nowy polar, ale także co może się stać po wrzucaniu   baterii do stawów czy rzek.  
 
    W zbliżaniu dzieci przedszkolnych do przyrody i zaznajamianiu z zagrożeniami ekologicznymi szczególne ważne jest uczenie się  przez przeżywanie. Zabawa w teatr, warsztaty ekologiczne  czy udział w akcjach przyrodniczych to  przedsięwzięcia,  które dzięki wsparciu dorosłych kształtują i wychowują młode społeczeństwo w kulturze do własnego środowiska.
 
                Uroczystość naszą swoim przybyciem zaszczycili   rodzice i partnerzy przedszkola:
Zastępca Burmistrza pan Stanisław Kowalczyk
Kierownik Klubu Wojskowego pani Janina Koronkiewicz
główny specjalista ds. ochrony środowiska Urzędu Miejskiego   pani Beata Wszoła
Leśnik Nadleśnictwa Brzeg pani Katarzyna Piotrowska
Instruktor Klubu Wojskowego, a także przedstawicielka Rady Rodziców PP nr 8
pani Anna Glińska eko-edukator konkursu „ Zielony Las” pani Zuzanna Żygadło
    Zwieńczeniem naszego przedsięwzięcia  były podziękowania złożone przez naszych wychowanków i panią Dyrektor  dla zaproszonych gości oraz wspólne zdjęcie,
natomiast pani Janina Koronkiewicz podziękowała dzieciom za piękny występ i na ręce Wiosenki przekazała  słodki upominek.
 
Rodzicom dzieci Grupy II Przedszkola Publicznego nr 8 w Brzegu
pragnę serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu dekoracji, strojów
i słodkiego poczęstunku.
                                                                                                                                            Aleksandra Krężel
                                                                                                                                    nauczyciel Przedszkola Publicznego nr 8 w Brzegu

 

 

Nie zapomnij udostępnić: