Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 kwietnia, 2014 Tytuł artykułu

Dni Księstwa Brzeskiego. Pierwsza brzeska gra miejska “Książęce manewry”

Treść artykułu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Brzeskie Centrum Kultury, Urząd Miasta w Brzegu, Małgorzata Lityńska i Krzysztof Olszewski- organizatorzy, zapraszają wszystkich chętnych do udziału w pierwszej brzeskiej grze miejskiej “Książęce manewry”. Gra odbędzie się 2 maja 2014 r. w godz. 9.45-16.00 na terenie miasta Brzegu. Zapisy rozpoczynamy od dnia 7 do 29 kwietnia 2014 r. Uwaga- decyduje kolejność zgłoszeń! Zasady gry w Regulaminie.

 

Dodatkowe informacje o wydarzeniu:

 

 

„KSIĄŻĘCE MANEWRY”
W trakcie tegorocznych Dni Księstwa Brzeskiego będzie miała premierę Brzeska Gra Terenowa „Książęce manewry”. 2 maja nadarzy się znakomita okazja do przeżycia niezwykłej przygody, spotkania niezwykłych ludzi, odwiedzenia niezwykłych miejsc. Istotą gry jest pokonanie przez uczestników wyznaczonej trasy i wykonanie w wytypowanych miejscach określonych zadań. Przy wykonywaniu zadań trzeba się wykazać inteligencją, wiedzą, ale także sprawnością fizyczną. Jakość wykonania zadania decyduje o jego zaliczeniu lub nie i otrzymaniu określonej liczby punktów. Suma zebranych punktów zadecyduje o końcowej lokacie grupy.
 
W grze uczestniczyć mogą zespoły liczące od 4 do 6 osób. Członkami zespołu mogą być osoby, które ukończyły 17 lat (od niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekunów prawnych na udział w grze). Mogą to być osoby powiązane rodzinnie, reprezentujące grupę zawodową lub środowiskową, albo zebrane ad hoc. Przewiduje się udział do 20 zespołów.
 
Każdy zespół będzie miał do wykonania taką sama liczbę zadań (10), przy czym zadania dla poszczególnych zespołów mogą się różnić. Zadania przydzielane będą zespołom losowo. Zadania związane są z miejscami, gdzie są wykonywane. Są one z pozoru wręcz niewykonalne, ale pod opieką osób je nadzorujących (agentów gry) możliwe do wykonania przez uczestników gry. W całej grze przygotowano około 20 lokacji na realizację zadań, dobranych tak, aby było to miejsca atrakcyjne dla uczestników i zazwyczaj niedostępne dla ogółu.
 
Grę zakończy spotkanie przy ognisku i wspólny posiłek na brzeskiej Marinie, gdzie nastąpi podsumowanie gry i rozdanie upominków najlepszym zespołom.
Uczestnicy gry lub ich kibice mogą zdobyć kolejne laury także po zakończeniu gry. Organizatorzy proponują bowiem, aby dokumentować przebieg gry przy pomocy telefonów komórkowych lub kamer. Powstałe w ten sposób krótkie filmy lub prezentacje należy umieścić w serwisie YouTube, a link do filmu przesłać na adres mailowy organizatorów (mbp@brzeg.pl  lub mosir@brzeg.pl ). Autor najlepszego filmu zostanie nagrodzony.
 
Zgłoszenia do gry można dokonać osobiście w wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jana Pawła II 5, w administracji MOSiR na stadionie przy ul. Sportowej lub w Punkcie Informacji Turystycznej w Rynku, w godzinach pracy tych instytucji lub mailowo wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres mbp@brzeg.pl   (formularz i regulamin gry w wersji elektronicznej dostępny jest na stronach www.biblioteka.brzeg.pl oraz www.mosir.brzeg.pl w zakładce aktualności).
 
Do gry zakwalifikowane zostanie pierwszych 20 zespołów, a o kolejności decyduje data zgłoszenia zespołu. Zapisy do gry prowadzone są do dnia 29.04.2014 roku do godziny 15.00.
Termin zgłoszeń wydłużono z 25 kwietnia do 29 kwietnia 2014 r.
 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: