Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 kwietnia, 2014 Tytuł artykułu

W niedzielę Brzeg przygotuje się do pobicia Rekordu Guinnessa

Treść artykułu

 
Już w najbliższą niedzielę (13 kwietnia) o godz. 16:00 mieszkańcy Brzegu i okolic będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego. Cykl poprzedza największą imprezę gitarową w Polsce – Gitarowy Rekord Guinnessa. Wstęp wolny!
 
To nie lada gratka dla wszystkich miłośników gitarowego grania. W najbliższą niedzielę (13 kwietnia) o godz. 16:00 na Dworcu PKP w Brzegu odbędą się darmowe warsztaty gitarowe w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego poprzedzającego Gitarowy Rekord Guinnessa. Imprezę, która od 11 lat odbywa się we Wrocławiu, stworzył czołowy polski gitarzysta – Leszek Cichoński. Z roku na rok wydarzenie zyskuje coraz bardziej międzynarodowy charakter, o czym świadczą transmisje przez media międzynarodowe: Al Jazeera, RTL czy największą amerykańską stację CBS.Nieważne, czy umiesz grać na gitarze, czy dopiero zaczynasz – każdy może wziąć udział w zajęciach. W trakcie dwugodzinnego kursu uczestnicy wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku, a przede wszystkim poznają utwory wykonywane 1 maja w czasie poświęconej Hendrixowi imprezie – Thanks Jimi Festival. Zajęcia poprowadzi znakomity polski gitarzysta i kompozytor – Marek Waszczyński.
 
Będzie to kolejny z cyklu warsztatów,który obejmuje wybrane dworce kolejowe i salony sieci EMPIK w 9 miastach Polski. Następne odbędą się w Poznaniu i Wałbrzychu. Desant zakończy się 27 kwietnia.
 
W trakcie warsztatów pokazane zostaną również chwyty do „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i innych utworów, które już 1 maja zagrają uczestnicy słynnego Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku. W tym roku podjęta zostaje próba pobicia rekordu z 2012 roku, kiedy to kawałek zagrało 7273 gitarzystów. Niedzielne warsztaty będą zatem świetną okazją by przygotować się do wspólnego grania i  wziąć udział w Pierwszomajowym Święcie Gitary. Jak podkreśla Leszek Cichoński, pomysłodawca największej imprezy gitarowej w Polsce – żeby zagrać podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa nie trzeba mieć skończonej szkoły muzycznej ani specjalnych umiejętności gitarowych. – Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, znajomość pięciu prostych akordów „Hey Joe”, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa – podkreśla artysta.
 
Co roku imprezę wspierają sławy ze świata muzyki gitarowej. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Eric Burdon oraz zespół The Animals. Wśród artystów, którzy zagrają na koncercie gwiazd na Wyspie Słodowej pojawi się także legenda rocka – Uriah Heep, jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów – Steve Vai, a także reprezentacja polskich gwiazd – m.in. Luxtorpeda i Wojciech Waglewski.
 
Uczestnictwo w warsztatach gitarowych prowadzonych przez Marka Waszczyńskiego jest bezpłatne. Należy przynieść swoją gitarę. Więcej informacji i materiały do nauki gry na www.heyjoe.pl.
 
Polskie Koleje Państwowe S.A. są partnerem wydarzenia.
 
 

Monika Łuczkowska
project manager
Fot. M. Tomaszuk, Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu, mat. organizatorów imprezy.

Nie zapomnij udostępnić: