Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 kwietnia, 2014 Tytuł artykułu

Ruszają inwestycje na brzeskich miejskich drogach

Treść artykułu

 

 

 
Gmina otrzyma dofinansowanie z rządowych „schetynówek” na przebudowę ulicy Słowiańskiej. Prace drogowe będą prowadzone też przy ul. Piastowskiej oraz Tęczowej.
 
Gmina ma już potwierdzoną informację z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego o długo oczekiwanym wsparciu z Rządowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (popularnie zwanego „schetynówkami) na przebudowę ulicy Słowiańskiej. Projekt przebudowy tej jezdni wraz z pasem drogowym, niezbędny do wykonania inwestycji, jest już gotowy. Teraz stosowne zmiany w budżecie Brzegu muszą wprowadzić radni miejscy. Wówczas będzie możliwe ogłoszenie przetargu na wykonanie robót. Wstępne założenie jest takie, że prace miałyby ruszyć na przełomie czerwca i lipca.
 
– Przebudowa ulicy Słowiańskiej obejmuje jezdnię oraz pas drogowy – mówi Lucyna Mielczarek, kierownik Biura Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta w Brzegu. – Dlatego zmiany obejmą chodnik oraz pas zieleni. Po przebudowie droga nadal będzie jezdnią jednokierunkową, ale z większymi możliwościami postojowymi dla samochodów. Parkowanie odbywać się będzie równolegle i prostopadle do linii drogi. Obecnie auta stawiane są tam jedynie równolegle.
 
Przebudowa Słowiańskiej to również stworzenie nowych pasów zieleni, oświetlenia czy odwodnienia drogi. Prace będą związane z koniecznością wprowadzania objazdów czy wyłączenia z ruchu poszczególnych fragmentów ulicy, liczącej blisko 240 metrów długości .
 
Kolejną dużą inwestycją jest drugi etap budowy ulicy Tęczowej (rejon ulicy Lwowskiej). Tam plac budowy został już przekazany, a prace ruszą lada dzień. Ich zakończenie planowane jest jesienią. Nowy fragment ulicy zostanie wykonany w takiej samej technologii, jak istniejący, czyli z nawierzchnią z kostki brukowej. Oprócz tego będzie: oświetlenie, chodnik, zjazdy do posesji, odwodnienie drogi.
 
Natomiast został już rozstrzygnięty przetarg na remont placu manewrowego łączącego ulicę Piastowską z centrum handlowym. Tam z kolei roboty mają ruszyć w kwietniu.
Dodajmy, że z funduszy przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg remontowany jest kolejny fragment ulicy Garbarskiej, od skrzyżowania z ulicami Szpitalną a Panieńską. Jest to zapowiadana wcześniej kontynuacja prac prowadzonych w minionym roku.
   
 

 

Nie zapomnij udostępnić: