Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 kwietnia, 2014 Tytuł artykułu

Przystań na Odrze otrzymała ogólnopolską nagrodę PTTK „Przyjaznego Brzegu”

Treść artykułu

 
Prestiżowa nagroda przyznawana jest przez Zarząd Główny PTTK oraz Polski Związek Żeglarski w dziedzinie obiektów i miejsc przeznaczonych do turystyki wodnej. Wręczenie dyplomów miało miejsce 5 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 
Brzeska Marina została wysoko oceniona przez specjalistów z jury konkursowego, jako jedno z tych miejsc w kraju, gdzie można uprawiać turystykę i rekreację wodną. Doceniono też walor architektoniczny (położenie, krajobraz) przystani.
 
– To niezwykle ważna nagroda, pokazująca, że Marina Brzeg to sprawdzone miejsce i godne polecenia wszystkim turystom oraz osobom uprawiającym rekreację wodną. Nagroda jest tym bardziej cenna, ponieważ marinę oceniali niezależni eksperci wizytując obiekt na miejscu – podkreśla Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu.
 
Marina w Brzegu to dwie przystanie: pasażerska (dla małych statków turystycznych) oraz turystyczna   (dla cumowania kajaków, motorówek ). W minionym sezonie hitem okazały się rejsy wycieczkowe pomiędzy Brzegiem a Oławą. W tym roku będą kontynuowane. Zatem do Brzegu można przypłynąć na wycieczkę, a potem przespacerować się zwiedzając zabytki. Przystań stanowi też punkt widokowy, ponieważ ulokowana jest w pobliżu parku oraz Muzeum Piastów Śląskich.
Docenienie Mariny w Brzegu to jeszcze jeden dowód na dobre ulokowanie unijnej pomocy na budowę obiektu. Miasto na ten cel otrzymało ponad 2 mln zł. wsparcia. Budowa mariny została zakończona latem 2012 roku, a obiekt oficjalnie oddano do użytku we wrześniu 2012 roku. Na dobre Marina zaczęła działać w minionym sezonie wiosenno-letnim w 2013 roku. Odbyło się wówczas kilka imprez rekreacyjnych, a także cykliczne wycieczki statkiem.
 

Nie zapomnij udostępnić: