Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 kwietnia, 2014 Tytuł artykułu

Są już pierwsze efekty konserwacji pomnika Jana Pawła II. Zadbajmy wszyscy o ten monument

Treść artykułu

 

 

 
Informujemy, że trwają prace konserwacyjne i remontowe pomnika Jana Pawła II znajdującego się przy ul. Długiej. Zakończono konserwację figury Ojca Świętego. Aktualnie poddawany pracom jest cokół monumentu.
 
Przeprowadzenie prac było konieczne ze względu na zniszczenia powstałe wskutek składania pod pomnikiem kwiatów, zniczy. Figury Jana Pawła II nie oszczędzili również wandale wylewając na nią ropopochodne substancje. Prace konserwacyjne były niezwykle kosztowne.
 
Chcąc cieszyć się efektami odnowienia pomnika przez kolejne lata, zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta, a w szczególności parafian, o dołożenie wspólnych starań, aby zachować pomnik w jak najlepszym stanie technicznym. Prosimy, aby po zakończeniu całości prac, nie stawiać tam zniczy, kwiatów ani żadnych rzeczy, które mogłyby spowodować pogorszenie stanu pomnika. Figura Jana Pawła II ma być pomnikiem, upamiętniającym największego w historii naszego kraju Polaka, świętego Jana Pawła II,  a nie miejscem, pod którym składane są kwiaty i znicze.
 
Natomiast, jeśli będziemy świadkami aktów wandalizmu pomnika-prośmy o powiadomienie o takich zdarzeniach policji lub straży miejskiej.
 
Wojciech Huczyński
Burmistrz Brzegu
fot.: mat. BBiI UM w Brzegu
 

 

Nie zapomnij udostępnić: