Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 kwietnia, 2014 Tytuł artykułu

Mamy mistrza kolarstwa! Wojciech Pszczolarski odebrał nagrodę Burmistrza Brzegu za sukcesy sportowe

Treść artykułu

 
Miła uroczystość miała miejsce we wtorek (1 kwietnia) w gabinecie Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego. Gospodarz miasta wręczył nagrodę Burmistrza Brzegu za osiągnięcia sportowe młodemu brzeskiemu kolarzowi-Wojciechowi Pszczolarskiemu. Zaledwie 23-letni zawodnik ma już na swoim koncie starty w największych turach i zawodach kolarskich na świecie. W kilkunastu z nich odniósł znaczące sukcesy. Przykładowo: 2 miejsca w generalnej klasyfikacji pucharu świata na torze (wyścig punktowy 2012/2013), Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze-4000 metrów drużynowo, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Elity na Torze czy udziały w zawodach na kontynentach amerykańskich.
 
– Cieszę się, że w moim rodzinnym mieście kibice i władze miasta dostrzegają moje sukcesy – powiedział pan Wojciech. Dodał, że jego marzeniem jest dostanie się do kadry olimpijskiej i start w najbliższych igrzyskach.
 
Burmistrz Brzegu podkreślał, że pamięta, jak pan Wojciech zaczynał trenować. Jako kilkuletni chłopiec.
 
– Wiem, że pasją kolarstwa zaraził pana brat, który jest dzisiaj dumny z Pana sukcesów – wspominał Wojciech Huczyński.
 
Wojciech Pszczolarski na co dzień jest zawodnikiem czeskiego klubu kolarskiego SKC TUFO mającego siedzibę w miejscowości Prostejov. Tam trenuje wspólnie z ośmioma zawodnikami z Czech i Austrii. Czasami możemy zobaczyć pana Wojtka na rowerze szosowym w okolicach Brzegu. W karierę sportową naszego kolarza angażuje się jego cała rodzina. Pan Wojtek szczególnie podkreślał zaangażowanie brata, który-jako były adept kolarstwa-zna tajniki trenowania na rowerze.
 
– Wspomaga mnie w treningach na trasie czy przygotowaniach do „czasówek” – dodaje kolarz.

Nie zapomnij udostępnić: