Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 marca, 2014 Tytuł artykułu

Stadion w Brzegu. Wojewódzki Finał "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Treść artykułu

 

 
W poniedziałek i wtorek (31 marca i 1 kwietnia) na Stadionie Miejskim w Brzegu zostanie rozegrany Finał Wojewódzki XIV edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Zawody odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych, kategoria U-12 dziewczynek oraz chłopców będzie rozgrywać swoje zawody w poniedziałek, natomiast dzieci z grupy U-10 rozegrają finały we wtorek.
 
Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” organizowany dotychczas dla dzieci do lat 10, był największą  piłkarską imprezą w tej kategorii wiekowej w Europie. Do ostatniej XIII edycji zgłoszonych zostało 185 tys. dziewcząt i chłopców. Co drugi dziesięciolatek w Polsce dostał szansę rywalizacji o Puchar Tymbarku. W tym roku Turniej będzie miał nową odsłonę. Organizator, którym jest Polski Związek Piłki Nożnej, po sukcesie zawodów w wydaniu U-10, podjął decyzję o otwarciu rozgrywek na dodatkowe grupy wiekowe. W tegorocznej XIV edycji rywalizacja o mistrzowski tytuł toczyć się będzie w kategoriach U-10 i U-12, a od 2015 r. Turniej docelowo będzie obejmować trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12.
 
Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie czternastoletniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.
 
Zwycięzcy XIV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wyjadą w maju do Hamburga na mecz Niemcy – Polska!
 
 
Zawody w Brzegu będą się rozpoczynały o godzinie 10.00.
 
Fot. arch UM w Brzegu.

 

Nie zapomnij udostępnić: