Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 marca, 2014 Tytuł artykułu

Sukces naszej Mariny! Przystań otrzymała ogólnopolską nagrodę PTTK „Przyjaznego Brzegu”

Treść artykułu

 

 

 
Marina Brzeg to sprawdzone miejsce dla wodniaków i osób chcących zażyć walorów turystyczno-rekreacyjnych. Tak w skrócie brzmi werdykt komisji konkursowej, która doceniła atrakcyjność brzeskiej przystani turystycznej na Odrze.
 
Prestiżowa nagroda przyznawana jest przez Zarząd Główny PTTK oraz Polskiego Związku Żeglarskiego w dziedzinie obiektów turystyki wodnej. W organizacji konkursu włączają się też m.in. media (miesięcznik „Żagle”), a patronują jej Ministerstwo Sportu i Turystki czy Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Brzeska Marina otrzymała tytuł „Przyjaznego Brzegu”. Wręczenie nagród zaplanowano na 5 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 
– To najlepsze potwierdzenie, że nasz obiekt spełnia wszystkie warunki do rozwoju turystyki i rekreacji, a przy tym, jak wynika z opinii fachowców, jest godny polecenia dla wodniaków i nie tylko – cieszy się Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu. Dodaje, że Marina Brzeg oceniana była przez niezależnych ekspertów z komisji konkursowej.   – W środowisku wodniaków taka nagroda stanowi czytelny sygnał, że Marina Brzeg to sprawdzone miejsce i godne polecenia wszystkim turystom oraz osobom uprawiającym rekreację wodną. – Mimo, że jeszcze sezon na dobre się nie zaczął, my już jesteśmy przygotowani z propozycjami rekreacyjnymi na Marinie. Będą nie tylko imprezy kulturalne, ale również rejsy wycieczkowe. Zaczynamy podczas Dni Księstwa Brzeskiego na początku maja.
 
Marina w Brzegu to dwie przystanie: pasażerska (dla małych statków turystycznych) oraz turystyczna   (dla cumowania kajaków, motorówek ). W minionym sezonie hitem okazały się rejsy wycieczkowe pomiędzy Brzegiem a Oławą. W tym roku będą kontynuowane. Zatem do Brzegu można przypłynąć na wycieczkę, a potem przespacerować się zwiedzając zabytki. Przystań stanowi też punkt widokowy, ponieważ ulokowana jest w pobliżu parku oraz Muzeum Piastów Śląskich.
 
Docenienie Mariny w Brzegu to jeszcze jeden dowód na dobre ulokowanie unijnej pomocy na budowę obiektu. Przypomnijmy, że miasto na ten cel otrzymało ponad 2 mln zł. wsparcia. Budowa mariny została zakończona latem 2012 roku, a obiekt oficjalnie oddano do użytku we wrześniu 2012 roku. Na dobre Marina zaczęła działać w minionym sezonie wiosenno-letnim w 2013 roku. Odbyło się wówczas kilka imprez rekreacyjnych, a także cykliczne wycieczki statkiem.
 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: