Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 marca, 2014 Tytuł artykułu

Sukcesy brzeskiech tenisitów słotowych Natalii Bajor i Michała Galasa

Treść artykułu

 

 

 
W niedzielę 16 marca w hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska seniorów w tenisie stołowym. W mistrzostwach wystartowało dwoje brzeżan, trenujących we wrocławskich klubach. Bardzo dobrze się zaprezentowała się Natalia Bajor, która wywalczyła potrójną koronę, wywalczając tytuły mistrzyni DŚ we wszystkich trzech kategoriach: gra pojedyncza, gra podwójna i gra mieszana. Michał Galas natomiast uplasował się w czołówce tych mistrzostw. W grze pojedynczej Natalia w finale pokonała 3-1 (-8,9,9,8) zawodniczkę ekstraklasowego klubu MKSTS Polkowice Natalię Michorczyk. W grze podwójnej wspólnie ze swoją koleżanką klubową z KU AZS UE Wrocław (ekstraklasa kobiet) Sandrą Wabik w finale pokonały 3-0 (12,6,6) koleżanki klubowe Martę Chrabąszcz/Adę Jończyk. Natomiast w grze mieszanej brzeżanka w grze finałowej, występując wspólnie z Piotrem Chodorskim z LKS ODRA KGHM ROEBEN Miękina pokonali 3-2 (7,-8,-6,8,9) parę Nestor Wasylkowski/ Sandra Wabik. Drużyna z Miękini, to zdecydowany lider 1 ligi grupy południowej mężczyzn, a akademiczki z Wrocławia zajmują 5 miejsce w ekstraklasie kobiet.
Wyniki Michała:
Gra pojedyncza o wejście do półfinału:  M.Galas (UKS 12 Betard Wrocław – 8 miejsce w 1 lidze) – Piotr Bereziuk (TKS Granit Strzelin – 4 miejsce w 2 lidze)  2-3 (-4,-7,8,7, -6) i miejsce w przedziale 5-8.
Brzeżanin wystąpił jeszcze  w grze o awans do Indywidulnych Mistrzostw Polski seniorów, które się odbędą  w Raszkowie k. Ostrowa Wlkp w dniach 10-13 kwietnia, ale w finale uległ 2-3 (-6,7,-11,9,-9) swemu koledze klubowemu Krzysztofowi Kaczmarkowi i nie uzyskał awansu. Natalia ma zapewniony udział w IMP na podstawie rankingu. W grze podwójnej Michał, wspólnie ze swoim kolegą z drużyny Rafałem Dworakowskim dotarli aż do finału, gdzie ulegli 0-3 (-7,-9,-8) parze Chodorski/Wasylkowski i zdobyli tytuł wicemistrzów Dolnego Śląska seniorów. Natomiast w grze mieszanej Michał wspólnie z Magdaleną Mazur z MKSTS Polkowice dotarli do II rundy, gdzie przegrali 0-3 (-2,-11,-7) z parą Dworakowski/Jończyk.
 
Tytus Strzelbicki
fot. arch. N. Bajor.- Zdjęcie w wręczenia pucharu. W środku na podium N. Bajor.  

 

 

Nie zapomnij udostępnić: