Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 marca, 2014 Tytuł artykułu

W Brzegu powstał oddział Klubu Mamuśki. Sprawdź, jak możesz dołączyć do tej inicjatywy

Treść artykułu

 

 
Brzeski oddział Klubu Mamuśki zainaugurował swą działalność 17.01.2014r. Na pierwsze spotkanie przyszło 12 mam dzieci w różnym wieku (od kilku miesięcy do 9 lat) a wśród nich również mamy-brzuszki. Spotkanie miało na celu przybliżenie idei spotkań i założeń działalności Stowarzyszenia, które powstało we Wrocławiu w 2011 roku, zachęcenie mam do czynnego włączenia się w organizację spotkań oraz wzajemnemu poznaniu, wymianie doświadczeń.
 
1 lutego w Coco Dance Center odbyło się spotkanie dla mam i maluszków w wieku 1-4 lata pt.: „Kreatywne zabawy”.  Poprowadziła je Pani Ania Baniewska z Centrum Edukacji Rodzicielskiej z Wrocławia. Mimo iż frekwencja była nieco słabsza mamy i dzieci były bardzo zadowolone z zajęć.
 
25 lutego w Niezależnym Ośrodku Kultury Herbaciarnia odbyło się pierwsze spotkanie dla mam z udziałem lokalnego eksperta- mamy Sylwii, farmaceutki, która podzieliła się wiedzą  nt. „Pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci” Lutowe spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem mam i mam- brzuszków.
 
14 marca zapraszamy na warsztaty ekologiczne „Domowe Eko-triki.”   Będzie to drugie tematyczne spotkanie dla mam prowadzone przez jedną z nich.
 
Tym razem nasz ekspert –Joanna Ołubczyńska poprowadzi spotkanie mające na celu pokazanie mamom, że ekologia nie musi być kosztowna i skomplikowana . Przedstawi również ekologiczne podejście do pielęgnacji i wychowania dzieci w tym zasady rodzicielstwa bliskości . Spotkanie jest bezpłatne, obowiązują zapisy.
Marcowe spotkanie dla mam i mam-brzuszków:
 
Data: 14 marca 2014r., godz. 17.30-20.00
Miejsce: Sala przy Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich ul. Kard. S. Wyszyńskego 23 (budynek ZUS)
Temat: „Domowe Eko-triki J”
Prowadzący: Joanna Ołubczyńska, mama dwóch córek (2,5 i 9,5 lat) z eko podejściem do życia, wychowywania dzieci, prowadzenia domu. Z wykształcenia architekt, na co dzień pracuje we własnej firmie projektując i wykonując albumy ślubne, zaproszenia, kartki okolicznościowe, księgi, notesy oraz pomaga mężowi w prowadzeniu sklepu ekologicznego.
Formuła spotkania: Nasz ekspert podzieli się z nami swoimi sposobami jak wprowadzić ekologiczne i ekonomiczne zarazem rozwiązania we własnym domu, aby było zdrowo, bezpiecznie i tanio.
Opis spotkania: Często słyszy się, że ekologia jest droga, niewygodna i w ogóle bez sensu, choćby dlatego, że środowisko w którym żyjemy jest już i tak skażone. Często zwracamy się ku naturze dopiero gdy pojawiają się problemy ze zdrowiem, a medykamenty nie pomagają. Przygodę z ekologią najlepiej zacząć od razu. Ekologiczne rozwiązania możemy wprowadzać małymi krokami, stopniowo zmieniając swoje nawyki bez dodatkowych nakładów finansowych i dzięki temu żyć zdrowiej chroniąc siebie i środowisko wokół.
Współczesny świat narzuca nam pewne schematy w wychowaniu dziecka, jego pielęgnacji, karmieniu, zabawie. Kolorowe czasopisma roją się od reklam przekonujących większość z nas o konieczności zakupu rozmaitych gadżetów, tak naprawdę zbędnych. A przecież można prościej..
Na spotkaniu poruszone będą między innymi takie zagadnienia jak naturalna pielęgnacja skóry dziecka, stosowanie pieluszek wielorazowych, bezpieczne pranie i sprzątanie i wiele innych tematów pokrewnych. Przetestujemy działanie orzechów piorących- uczestniczki dostaną próbki także do domu. Przedstawiona zostanie też ciekawa literatura na tematy związane z rodzicielstwem bliskości i ekologii.
 
Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmujemy mailowo na adres: klubmamuski@gmail.com. W tytule maila prosimy wpisać „marzec”.  Spotkanie jest bezpłatne.
 
Brzeski Oddział Klubu Mamuśki
 
 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: