Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 lutego, 2014 Tytuł artykułu

Uwaga na oszustów próbujących wyłudzać pieniądze na cel zdrowotny

Treść artykułu

 

 

 
Brzeg, dnia 13.02.2014 r.
 
RZP.0530.4.2014
 
 
 
Oświadczenie
 
 
W związku z docierającymi do Urzędu Miasta informacjami o kolejnych osobach, które w ciągu ostatnich kilku dni na osiedlach miasta prosiły o pomoc finansową na leczenie ciężko chorych krewnych-ofiar wypadków komunikacyjnych, posiadając rzekomo wsparcie Burmistrza Brzegu oraz Urzędu Miasta czy też funduszy z budżetu Brzegu informujemy, iż są to oszuści.
 
Burmistrz Brzegu, ani też Urząd Miasta, nie mają prawnych możliwości wspierania inicjatyw zbiórek publicznych ze środków gminy. Apelujemy, aby w przypadku spotkania osób powołujących się na poparcie organów gminy lub urzędników podczas prowadzenie rzekomych zbiórek na leczenie krewnych-ofiar wypadków komunikacyjnych, natychmiast powiadomić Policję lub Straż Miejską.
 
Po raz kolejny zwracamy uwagę na to, że praktyka „wyłudzania” zarówno zaufania społecznego, jak i pieniędzy na podstawie nieprawdziwych rekomendacji, powinna być wyeliminowana z życia społecznego i następnie ukarana. Niestety, jak widać na przykładzie działania niektórych polityków powołujących się na poparcie Prezydenta, Premiera czy Ministra Sprawiedliwości podczas kampanii wyborczej 2010 roku, a poprzez to próbujących zyskać poparcie społeczne, znajdują nadal naśladowców w naszym mieście.
 
 
 
 
Tomasz Dragan
rzecznik UM w Brzegu
 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: