Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 lutego, 2014 Tytuł artykułu

Tor do jazdy na rolkach w Brzegu

Treść artykułu

 
Miłośnicy rolek chcieliby, aby w mieście powstał tor do jazdy. Spotkali się w tej sprawie z Burmistrzem Brzegu, z którym rozmawiali o możliwościach stworzenia takiego miejsca.
 
 
Jak mówi Agnieszka Kiełtyka, wolontariuszka, nauczycielka, a przede wszystkim miłośniczka jazdy na rolkach, inicjatywa ma charakter społeczny. Udało się już zebrać kilkanaście osób, które stanowią trzon brzeskiej inicjatywy społecznej stworzenia bezpiecznego miejsca do jazdy na rolkach. Cały czas, z pomocą portali społecznościowych, inicjatywa spotyka się z zainteresowaniem mieszkańców. Już są zbierane podpisy pod petycją w tej sprawie do Rady Miejskiej.
 
– Chcemy zaproponować stworzenie trasy do jazdy na rolkach. Sport ten jest coraz bardziej popularny, a w naszym mieście brakuje bezpiecznego miejsca do jego uprawiania – mówi pani Agnieszka.
 
W poniedziałek (3 lutego) członkowie-przedstawiciele społecznej inicjatywy budowy trasy jazdy na rolkach spotkali się z Burmistrzem Brzegu. Przedstawili Wojciechowi Huczyńskiemu swoje pomysły na utworzenie takiego miejsca w mieście. Zdaniem inicjatorów najlepsze byłyby tereny zielone: modernizacja istniejącej ścieżki asfaltowej w Park Wolności, stworzenie trasy rolkowej na nowoprojektowanym wale wzdłuż Odry i ulicy Oławskiej lub też na umocnieniach przeciwpowodziowych na granicy miasta z gminą Lubsza.
 
Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński nie ukrywa, że jest pozytywnie zaskoczony inicjatywą. Jego zdaniem pomysł nie tylko wart jest zastanowienia, ale również-dzięki właśnie determinacji inicjatorów akcji-może w przyszłości zostać zrealizowany.
 
– Będę rozmawiać z państwem o konkretach – powiedział Wojciech Huczyński – dlatego też moim zdaniem najszybciej, na już, możemy rozmawiać o nowoprojektowanym wale przeciwpowodziowym wzdłuż Odry, ulicy Oławskiej i Parku nad Odrą. Najszybciej jak to możliwe zwrócę się do Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, czyli inwestora budowy wału, z pytaniem, jakie są możliwości zmian w projekcie. Trwa wykonywanie planów i być może pojawi się możliwość utworzenia tam trasy do jazdy na rolkach. Chodzi oczywiście o koronę wału. Taką propozycję złożymy dyrekcji zarządu i zobaczymy, jaka będzie ich odpowiedź.
 
Burmistrz uprzedził swoich gości, że problem może być z ulokowaniem trasy w Parku Wolności czy wałach na granicy gmin Brzeg i Lubsza. W pierwszym przypadku w grę wchodziłyby uzgodnienia z konserwatorem przyrody, w drugim to, że cały teren (urządzenia przeciwpowodziowe) nie jest własnością miasta.
 
Teraz członkowie inicjatywy zamierzają złożyć pisma do Rady Miejskiej. Natomiast Burmistrz chciałby uzyskać odpowiedź z WZUiMW w ciągu najbliższych tygodni, co do możliwości ulokowania tam trasy do jazdy na rolkach.
   
 

Nie zapomnij udostępnić: