Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 lutego, 2016 Tytuł artykułu

Skarbówka informuje: poznaj zasady składania zeznań podatkowych

Treść artykułu

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzegu informuje:

 

Zeznania podatkowe

1 stycznia do 2 maja 2016r to okres w którym każdy z podatników osiągających dochody w roku 2015 powinien złożyć zeznanie podatkowe. Możemy to zrobić w sposób tradycyjny – papierowo lub w formie elektronicznej korzystając ze strony www.portalpodatkowy.mf.gov.pl . Forma elektroniczna to oszczędność czasu, pewność, że zeznanie podatkowe sporządzone jest prawidłowo, a co najważniejsze, szybszy zwrot nadpłaty podatku.  Zachęcamy Państwa do składania zeznań w tej formie. Wg posiadanych statystyk, liczba zeznań przesłanych  elektronicznie, w porównaniu do roku poprzedniego wzrosła dwukrotnie.

Dla osób nieposiadających komputera, Urząd Skarbowy przygotował stanowisko, gdzie można wysłać PIT w formie elektronicznej. Taka możliwość będzie również w dniu 10 marca i 7 kwietnia 2016r w Urzędzie Miasta w Grodkowie w godz. od 8.30 do 14.00. Ponadto zapraszamy Państwa w sobotę (dzień otwarty) dnia 16 kwietnia 2016r w godz. od 9.00 do 13.00 a w dniach 28, 29 kwietnia, 2 maja 2016r w godz. od 7.30 do 18.00.

Ponadto informujemy, że na stronie Ministerstwa Finansów  www.portalpodatkowy.mf.gov.pl , w miesiącu marcu 2016 r. udostępnione zostanie wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (usługa PFR):

– PIT-37 za rok 2015, które sporządzane będzie na podstawie informacji od płatników: PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz informacji od organów rentowych: PIT-40A/11A oraz

– PIT-38 za rok 2015 dotyczące rozliczenia przychodów z kapitałów pieniężnych.

Usługa ta polega na udostępnieniu podatnikom propozycji rozliczenia rocznego za rok 2015. PFR to dodatkowa pomoc przy składaniu zeznania podatkowego, gdyż podatnik nie musi wypełniać sam zeznania podatkowego – robi to za niego administracja podatkowa.

Jednak usługa ta nie polega na tym, że to administracja podatkowa składa za nas zeznanie – jest to bardziej propozycja rozliczenia rocznego, z której podatnik może skorzystać lub nie.

Nie zapomnij udostępnić: