Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 stycznia, 2014 Tytuł artykułu

Wyspa Jeżynowa częściowo sprzedana

Treść artykułu

 
Przedsiębiorca z Podhala kupił jedną z dwóch działek przeznaczonych na sprzedaż. Nadal gmina szuka chętnego do nabycia fragmentu wyspy z dawnymi budynkami mieszkalnymi.
 
Ogłoszenia urzędowe oraz kampania w mediach przyniosła efekty. Z kilkorga przedsiębiorców, którzy interesowali się nabyciem dwóch działek na Wyspie Jeżynowej, na kupienie jednej z nich zdecydował się przedsiębiorca z Podhala. Na licytacji zapłacił za ziemię 157 tys. zł. Nadal do sprzedania jest środkowy fragment wyspy z dawnymi zabudowaniami mieszkalnymi. Niebawem ma zostać ogłoszony drugi przetarg na sprzedaż tej ziemi. W pierwszym przetargu nie udało się znaleźć chętnego, który kupiłby działkę. Cena wywoławcza wynosiła 405 tys. zł.
 
Znajdująca się w graniach miasta Wyspa Jeżynowa położona jest na Odrze w pobliżu młyna. Po środku biegnie tam ulica Kępa Młyńska, stąd cały teren popularnie nosi taką nazwę. Aktualnie dwie działki położone po przeciwległych krańcach wyspy są już w rękach prywatnych. Na wyspę prowadzi most z ulicy Młynarskiej. Mało kto dzisiaj pamięta, że zarówno most, jak i wyspa, były wykorzystywane w połowie lat 60. minionego stulecia do realizacji filmu „Czterej pancerni i pies”. Na wyspie kręcono sceny z odcinka nr 19 pt.„Tiergarten”, które możemy oglądać w początkowych minutach tego filmu.
 
Zdj. Fragment ulicy Kępa Młyńska wraz z zabudowaniami. Widoczne na zdjęciu obiekty przeznaczone są do sprzedaży. Widok z lipca 2013 roku.        
 

Nie zapomnij udostępnić: