Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 stycznia, 2014 Tytuł artykułu

Kulturalną marką Brzegu będą festiwale

Treść artykułu

 

 

 
Cztery duże przedsięwzięcia artystyczne skierowane do szerokiego grona odbiorców mają stanowić silne akcenty oferty kulturalnej naszego miasta. Najbliższe wydarzenie filmowe już na przełomie lutego i marca.
 
Cztery festiwale na cztery pory roku-to hasło, które ma być jedną z wizytówek działań artystycznych Brzegu. Oczywiście, poza wspomnianymi dużymi festiwalami, Brzeskie Centrum Kultury, realizować będzie dotychczasowe imprezy.
 
– Chcemy jednak, aby brzeżanie oraz wszyscy odbiorcy oferty kulturalnej naszego miasta dostali czytelny sygnał o czterech filarach artystycznych, które obejmą kolejno dziedziny sztuki: plastykę i pokrewne dziedziny, muzykę, teatr z tańcem i film – wyjaśnia Jacek Ochmański, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury. – Szczegóły podamy w najbliższym czasie. Już dzisiaj informujemy o planach, aby publiczność przygotowała się na porządną dawkę sztuki.
 
Najbliższy festiwal, na przełomie lutego i marca, to przedsięwzięcie filmowe. Następnie na
przełomie maja i czerwca jest planowany festiwal teatralno-taneczny. Festiwal muzyczny natomiast to znany już „Music Camp” gwiazdami polskiej estrady muzyki rozrywkowej, a ostatni cykl to festiwal sztuki, czyli plastyka, rzeźba itp.
 
Dodajmy, że Jacek Ochmański jest już po spotkaniu z prezesem Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej Jackiem Kowalskim, który z inicjatywy Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego rozmawiał o możliwościach i perspektywach dotyczących współpracy samorządów (w tym głównie Wrocławia) w kontekście zbliżającego się w 2016 roku święta wielkiego kulturalnego Dolnego Śląska. Za dwa lata, przez cały rok, Wrocław ma być Kulturalną Stolicą Europy.
 
– Mamy nadzieję, że Brzeg ze swoją ofertą kulturalną oraz artystyczną, którą chwalimy się przecież w Europie, nawiąże współpracę w tej dziedzinie z Wrocławiem skorzysta na europejskim święcie w stolicy Dolnego Śląska – dodaje Wojciech Huczyński.
 
Fot. Grupa Foliba, arch. UM-festiwal Music Camp 2013.
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: