Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 stycznia, 2014 Tytuł artykułu

Inwestycje na największym brzeskim cmentarzu komunalnym

Treść artykułu

 

 

 
Jest już gotowy stumetrowy odcinek nawierzchni głównej alei cmentarza komunalnego. Modernizacja była możliwa dzięki oszczędnościom Zarządu Nieruchomości Miejskich-administratora największej miejskiej nekropolii.
 
Jak informuje Marek Sidor, dyrektor ZNM, główna aleja cmentarza wymagała pilnego remontu. Kiedy pojawiły się fundusze na wykonanie nowej nawierzchni, postanowiono natychmiast wykonać zadanie.
 
– Na tym jednak nie koniec inwestycji w postaci remontów nawierzchni alei cmentarza – podkreśla dyrektor Sidor. – Chcemy niebawem poprawić nawierzchnię bocznej alei, w miejscu prowadzącym do domu pogrzebowego. Tam również wymaga ona pilnego remontu, zwłaszcza, że w tym miejscu dojeżdżają auta i wózki przewożące trumny. Sukcesywnie postaramy się poprawiać stan pozostałych alei cmentarnych, w miarę możliwości finansowych.
 
Przypomnijmy, że na cmentarzu w tym roku będzie prowadzona kontynuacja prac rozbudowy nekropolii. To zadanie wieloletnie, a jego pierwszą część zrealizowano w 2013 roku. Prace polegały m.in. na odwodnieniu terenu, częściowym ogrodzeniu i wyrównaniu terenu. Teraz będzie doprowadzana tam instalacja wodna. Plany zakładają utworzenie tam blisko 4800 nowych miejsc pochówkowych.
 
fot. archiwum UM
 

 

Nie zapomnij udostępnić: