Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 grudnia, 2013 Tytuł artykułu

Największe remonty na brzeskich ulicach w mijającym 2013 roku

Treść artykułu

 
W ramach miejskich funduszy na bieżące utrzymanie dróg w mijającym roku udało się wyremontować kilka odcinków ulic o zniszczonej nawierzchni. Głównie prace były wykonane na ulicach: Myczkowskiego i Andersa, Garbarskiej, Kwiatowej.
 
– Na wszystkich odcinkach dróg prace polegały na wymianie kompletnie zniszczonej nawierzchni jezdni i chodników – informuje Michał Wiecha, główny specjalista ds. drogowych w Biurze Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta w Brzegu. – Wiosną wykonaliśmy remont odcinka ulicy Andersa i Myczkowskiego polegający na ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej oraz wymianie zniszczonej nawierzchni chodnika. Następnie wykonaliśmy prace przebrukowania nawierzchni jezdni ulicy Garbarskiej, od rynku do Kapucyńskiej. Ostatnio w ten sam sposób wykonywano kolejny odcinek tej jezdni do ulicy Panieńskiej. Jeśli pozwolą na to fundusze, w przyszłym roku chcemy kontynuować remont aż do ulicy Nadodrzańskiej.
 
Jesienią natomiast, prace remontowe wykonano w ramach bieżącego utrzymania dróg na ulicy Kwiatowej, pomiędzy Zieloną a Lwowską. Prace polegały na: wykonaniu odwodnienia, ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej oraz wymianie zniszczonej nawierzchni chodnika.
Prace drogowe na wymienionych odcinkach kosztowały ponad 200 tys. zł brutto.

Ulica Garbarska przed remontem.

Ulica Garbarska po remoncie.

Ulice Andersa i Myczkowskiego przed remontem.

Andersa i Myczkowskiego po remoncie.

Ulica Kwiatowa przed remontem.

Kwiatowa po remoncie.

 

Nie zapomnij udostępnić: