Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 lutego, 2014 Tytuł artykułu

Życiowy sukces Natalii Bajor. Kolejny triumf brzeskiej tenisistki stołowej

Treść artykułu

 

 

 
W dniach 9-11 lutego w czeskim Hodoninie odbywają kontynentalne kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w tenisie stołowym, które w dniach 17-28 sierpnia odbędą się w chińskim Nanjing.
 
Już w drugim dniu turnieju swój historyczny i życiowy sukces osiągnęła Natalia Bajor, bezpośrednio kwalifikując się do MIO w Chinach (wystąpią tam pingpongistki urodzone w latach 1996-1998). Wychowanka Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg, trenująca obecnie w KU AZS UE Wrocław. Po pechowym turnieju w styczniu w Portugalii  tym razem uśmiechnęło się szczęście do brzeżanki. Po emocjonujących bojach Natalia w pięknym stylu wywalczyła awans. Oto wyniki:
 
Gr. 3- (niedziela):
 
BAJOR Natalia – KIZIUK Kateryna (Ukraina) 3-0 (6,9,13).
BAJOR N. – ZARIF Audrey (Francja) 1-3  (4,-9,-5,-10). Awans do turnieju głównego.
 
Turniej główny – (poniedziałek):
 
I runda: BAJOR N. – MARCHETTI (Belgia)  4-0 (9,10,4,7).
 
II runda: BAJOR N. – RAKOVAC Lea  (Chorwacja) 4-2 (-4,11,8,-11,7,5). Chorwatka to
wielokrotna medalistka ME w kategorii kadetek i juniorek, druga w europejskim rankingu juniorek, natomiast Natalia plasuje się na 9. poz. W Europie).
 
III runda: BAJOR N. – TROSMAN Nicole (Izrael)  4-3 (-9,6,5,-6,5,-6,7). Trosman w przeszłości była bezapelacyjną liderką w rankingu europejskim w kategorii kadetek. Izraelka obecnie plasuje się w Europie na 18. pozycji.
 
W poniedziałek jeszcze awans do MIO uzyskała Rosjanka Maria Malanina, która pokonała 4-1 A. Zarif (pokonała Natalię w grupie). W ostatnim dniu, we wtorek  odbędzie jeszcze dodatkowa gra dla tych zawodniczek i zawodników, którym się wcześniej nie powiodło, a awans uzyska  po dwoje juniorów i juniorek. Podobny    sukces też osiągnął Patryk Zatówka (ASTS Olimpia –  Unia Grudziądz), który w finale pokonał 4-1 Chorwata Tomisłava Pucara. Natalia i Patryk, to najlepsi aktualnie przedstawiciele polskich juniorek i juniorów w tej dyscyplinie sportowej,  także czołowi w Europie.
 
Relacja z finałowego meczu na:
 
www.pzts.pl
 
T. Strzelbicki
fot. arch. N. Bajor.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: