Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 listopada, 2013 Tytuł artykułu

Ruszyła Opolska Politechnika Dziecięca w Brzegu. Na początek był wykład o Chinach (video)

Treść artykułu

 

 

 
Dzieci były zachwycone, ponieważ wykład o historii i ciekawostkach „państwa środka” poprowadziły wspólnie prof. Jiang Huijuan oraz Zhang Si z Instytutu Konfucjusza Politechniki Opolskiej. Dodatkowo nasi mali studenci dowiedzieli się, jak uczą się ich chińscy rówieśnicy.
 
Inauguracyjne zajęcia DPO zorganizowano w ostatnią sobotę w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (stadion). Na ekranie mali studenci mogli obejrzeć film o chińskiej szkole, poznać kilka słów w tym języku oraz nauczyć się posługiwania pałeczkami do jedzenia. Obie panie wykładowczynie odpowiadały również na pytania naszych studentów dotyczące kultury i życia codziennego w Chinach. W tym oczywiście funkcjonowania szkół i wszystkich spraw dotyczących uczniów.
 
Zajęciom mogli przysłuchiwać się rodzice, co było również dla nich niezwykle interesujące. Formuła DPO zakłada bowiem, że opiekunowie z rodzicami dzieci mogą towarzyszyć swoim pociechom obserwując całość wykładu.
 
Wykłady DPO w naszym mieście to efekt inicjatywy Rektora PO, profesora Marka Tukiendorfa oraz Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego. Latem tego roku obaj panowie podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy opolską uczelnią a naszym miastem.
 
W sobotę w imieniu Rektora PO inauguracji roku akademickiego dla małych studentów dokonała Prorektor do Spraw Dydaktyki Politechniki Opolskiej, profesor Krystyna Macek-Kamińska (prywatnie brzeżanka), a sukcesów edukacyjnych i miłej zabawy poprzez naukę życzył gospodarz miasta Wojciech Huczyński.
 
W tym roku zajęcia odbywają się również w Strzelcach Opolskich. Wykłady organizowane są raz w miesiącu. Cykl zajęć potrwa do kwietnia. Kolejny wykład zaplanowano już 14 grudnia w brzeskim ratuszu.
 
Zobacz też:
 

 

Nie zapomnij udostępnić: